banner6

KonAtolia turu Mardin’de

HYUNDAİ ASSAN tarafından yapılan ve 40 gün 40 şehir sloganıyla yola çıkan KONA Türkiye turunun Mardin ayağı yapıldı. 12 Nisan’da İstanbul’dan start alan projede KONA 1.6 dizel, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerini ziyaret ederek otomobil meraklılarıyla bir araya gelerek, yüzlerce test sürüşü gerçekleştirecek.

KonAtolia turu Mardin’de

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – HYUNDAİ ASSAN tarafından yapılan ve 40 gün 40 şehir sloganıyla yola çıkan KONA Türkiye turunun Mardin ayağı yapıldı. 12 Nisan’da İstanbul’dan start alan projede KONA 1.6 dizel, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerini ziyaret ederek otomobil meraklılarıyla bir araya gelerek, yüzlerce test sürüşü gerçekleştirecek.

Mardin ayağınnın Kasım Tuğmener Hyundai Plaza’da gerçekleşen Kona lansmanında yapılan bir törenle aracın dizel tanıtımı yapıldı.

Hyundai öncü tanıtımından sonra arabaya binen Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin vali yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, STK’ları iş adamları ve birçok vatandaşın katılımı ile otomobile binerek sürdürme arabaların çok beğendikleri belirtildi.

Vali Yaman, Her gün Mardin’e yeni yatırımlar yapıldığını belirterek, “Yeni yeni mağazalar açılıyor ve Mardin ticaret alanında ufku yüksek olduğunu görüyoruz. Biz geçen hafta Balon ile seyahat gerçekleştirdik. Bisiklet turları yapıldı ve her türlü Mardin şehrinin gelişmesi, burada mevcut olan esnafların daha iyi para kazanmaları için çalışmalar yapıyoruz. Bu güzel arabalarla yakında bir otomobil yarışı yapmaya hazırlanın” dedi.

Kona Lasmanında ise konuşmacılar ise dizel Kona hakkında teknik bilgeler vererek şöyle konuştu;

“Karekterine daha fazla katkıda bulunurken ayrıca dizel motorla beraber sunulan bir diğer yenilik ise sonroof. Kona’nın iç tasarımı, gösterge panelinin üzerinde pürüzsüz bir hat ile başlıyor. Kontürlü yüzeylere sahip diğer plastik  aksamlar da eğlenceli karekteri temsil eden boyalı parçalarla destekliyor.

Renk vurgusu, havalandırma menfesinin çevresinde, vitesi, motor çalıştırma  düğmesi halkasını, koltuklardaki dikişleri ve direksiyon simidini çevreliyor. Üst paketlerde sunulan Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekleyen 8 inç nevigasyon dokumatik ekranın ergonomatik konumunda olması sürücünün sürüş keyfini de  engelemiyor. Kablosuz şarj (Qi), akıllı telefonları şarj ederken aynı zamanda USB bağlantılı, noktalarına ve AUX jaklarına bağlanarak sınırsız müzik keyfi de elde ediliyor.

Üç aşamalı havalandırma ve ısıtma sistemi, vücudu saran rahat koltukları ve fonksiyonel  direksiyon simidi, yolculara daha da konfor sunuyor.

Kona, hem yolcular hem de bağajlar için bol miktarda alan sunuyor. Arkadaki yolcular için 1.054 mm baş ve 880 mm diz mesafesi sunarak oldukça rahat bir yolculuk imkanı sunarken  rakiplerinin aksine klostrorobik bir  yapıya değil, 361 litre bağaj kapasitesine sahip Kona. Hafta sonu kaçışları ve daha uzun yolculuklar için son derece ideal, kısacası gündelik hayatta en yakın arkadaşın dizel motorlu bir Kona neden olmasın”

Hyudai sahibi eski Mardin Milletvekili Mustafa Tuğmener, kente yatırım ve hizmetlerinden dolayı Mardin Valisi Mustafa Yaman’a ve programa katılanlara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 15:33

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER