banner6

KÖSE: ATATÜRK SONSUZA KADAR YAŞAYACAK

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Deniz Köse, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adı ve ortaya koyduğu eserleri sonsuza kadar yaşayacaklarını söyledi.

KÖSE: ATATÜRK SONSUZA KADAR YAŞAYACAK

 

ADANA (İLKHABER) –  Yaptığı yazılı açıklamada, Atatürk’ü 76.Yıl dönümünde  şükranla ve rahmetle andıklarını belirten Başkan Köse, Atatürk’ün bize bıraktığı eserleri ve düşünce sistemini idrak etmeye ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmalıdır” dedi. Köse, açıklamasında şunları kaydetti:

“Atatürk;  Umutların tükendiği bir dönemde yeni bir uyanışın fitilini ateşleyen, azmi, kararlılığı, cesareti ve Aziz Milletimize olan sonsuz inancı ile kurtuluş destanını yazan, Türk Milletinin şanlı tarihinde yeni bir başlangıç kaydeden bir önderdir. Hem askeri hem de devlet adamlığı alanındaki üstün dehası sayesinde, ülkenin bağımsızlığını kazanmasını sağlamakla kalmamış, çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirdiği modern bir devlet kurarak Dünya ile bütünleştirmiştir.Atatürk başta Türk Milleti olmak üzere tüm insanlık için kurtuluş, bağımsızlık, gelişme, ilerleme ve uygarca yaşamanın evrensel sembolü olmuştur.Atatürk’ün ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ve insana verdiği önem onu dünyanın en saygın liderlerinden birisi yapmıştır.

Daima daha ileriye, daha iyiye ve daha güzele ulaşmayı hedefleyen Atatürk; ulusça birlik, beraberlik, barış ve güven içinde uygarlık yolunda emin adımlarla ilerleyişimizde rehberimiz olmaya devam edecektir.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER