banner6

"Kötü Yol" dizisi Kozan'da çekilecek

Orhan Kemal'in insanın yitirdiği onurunu yeniden kazanışını anlatan romanından uyarlanan televizyon dizisi için ölçeye gelen film ekibi çalışmalara başladı

"Kötü Yol" dizisi Kozan'da çekilecek

 

 

   ADANA (İHA) - Orhan Kemal'in insanın yitirdiği onurunu yeniden kazanışını anlatan "Kötü Yol" romanından esinlenerek çekilecek yeni bir televizyon dizisi için Kozan'a gelen Gold Film ekibi ilçede çekim için yer araştırmasında bulundu. 

  Camii Kebir Caddesi ve tarihi evlerin bulunduğu mekanlarda incelemelerde bulunan ekip Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ile Dağılcak mesire alanında bir araya geldi.

  "Kötü Yol" dizisini çekecek Gold Film yapımcısı Ahsen Tüzün ile Yapım Koordinatörü Ferhat Eşsiz, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ile Dağılcak mesire alanında, yeni çekecekleri ve Kanal D Televizyon'da yayınlanacak dizi için bilgi alışverişinde bulundular.

  Kanal D Televizyonu'nda yayınlanan "Hanımın Çiftliği" projesinde çalışan ekibin önemli kısmının görev alacağı dizi öncesi mekan araştırması yaptıklarını söyleyen uygulayıcı yapımcı Ahsen Tüzün, "Biz burada çekim yapacağımız mekanların araştırmasını yaparken, İstanbul'daki arkadaşlarımız da oyuncu kadrosuyla görüşmeler yapıyor. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra, kısa bir süre sonra çekimlere başlayacağız" şeklinde konuştu.

  Kozan'ın dizi çekimleri için çok müsait bir yapıya sahip olduğunu kaydeden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan'da bir dizi çekiminin kendilerini mutlu edeceğini söyledi. Özgan, "Hanımın çiftliği çekimleri esnasında Adana Havalimanı'nda karşılaştığım Gold Film yetkililerinden Ferhat Beyle bir süre sohbet etmiştik ve Kozan'da film çekimi için güzel mekanların olduğunu söylemiştim. Bugün ise buradalar. Umarım yapılan araştırmalar netice verir ve Kozan'da da çekimler yapılır ve ilçemizin tanıtmana katkı sağlar" dedi.

  Kozan'da hafta sonu filmin yönetmeni Nisan Akman, Görüntü Yönetmeni Yüksel Varol, Sanat Yönetmeni Emine İnan, Yapım Koordinatörü Ferhat Essiz, Genel koordinatör Ahsen Tüzün, Yapım Sorumlusu Gökhan Ömürat ve Prodüksiyon Amiri Sercan Aplak birtakım mekan araştırmasında bulunarak ilçeden ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42