banner6

Küçük fotoğrafçı büyüklere taş çıkarttı

Türkiye’nin en genç Yaban Hayat fotoğrafçısından muhteşem sergi

Küçük fotoğrafçı  büyüklere taş çıkarttı

Türkiye’nin en genç doğa fotoğrafçısı ve kuş gözlemcisi 12 yaşındaki Adanalı Ada Ulaş Karan 2. Kişisel Yaban Hayatı fotoğraf sergisi açtı. Vakıfbank Ortaokulu Spor salonunda açılan “Yaban Hayatı Fotoğraf Sergisi” büyük ilgi gördü. Türkiye’nin farklı şehirlerinden çektiği 50 adet yaban hayvanı ve kuş fotoğraflarından oluştu. >> 10’da

ADANA (İLKHABER) - Türkiye’nin en genç doğa fotoğrafçısı ve kuş gözlemcisi 12 yaşındaki Adanalı Ada Ulaş Karan 2. Kişisel Yaban Hayatı fotoğraf sergisi açtı.

Vakıfbank Ortaokulu Spor salonunda açılan “Yaban Hayatı Fotoğraf Sergisi” büyük ilgi gördü. Türkiye’nin farklı şehirlerinden çektiği 50 adet yaban hayvanı ve kuş fotoğraflarından oluştu. Vakıfbank Ortaokulu kapalı spor salonunda gerçekleşen serginin açılışını Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şube Müdürü Nejat Karadağ, Recep Birsin Özen Ortaokulu müdürü Ali Küçükaydın ve Müdürü Alper Teke yaptı

Fotoğraflar sayesinde Türkiye’de yaşayan yaban hayvanlarına insanların dikkatini çekmeye çalıştığını belirten aynı zamanda Türkiye ve Avrupa’nın en büyük Kuş fotoğrafçısı topluluğu olan Trakuş’un (Türkiye’nin anonim kuşları) da en küçük üyesi olan Ada Ulaş Karan, özellikle kendi yaşındaki çocukların doğayı tanıyarak bilinçlenmesi ve doğanın korunmasına destek vermek istediğini söyledi. Sergiye katılanlar arasında pek çok fotoğraf ve doğasever çekilen türlerden birçoğunun adını ya ilk defa duyduklarını ya da Türkiye’de bu hayvanların yaşadıklarını bilmediklerini söylediler.

Çektiği fotoğrafların hikâyelerini de katılımcılarla paylaşan Ada Ulaş Karan, Türkiye’de yaban hayatı yaşam alanlarının yoğun insan ve av baskısı altında olduğunu söyledi. İnsanların kaçak av ve koruma alanlarının tahrib etmeme konusunda daha duyarlı davranmaları gerektiğini ifade etti. Uluslar arası bir Ornitolog olmak istediğini ifade eden Karan, bu tür sergileri her yıl geleneksel hale getireceğini de açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 15:21

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER