banner6

Küçük Öğrencilere Polis Kimliği

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, anaokulu öğrencilerine boyama kitabı ve Çocuk Polis Kimlik Kartı verdi.

Küçük Öğrencilere Polis Kimliği

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması üzerine Okul Yönetimi ile birlikte, Anaokullarına giden çocuklara, boyama kitabı ve Çocuk Polis Kimlik Kartı ile Trafik Dedektif Kimlik Kartı  dağıttı.

İl Emniyet Müdürü M.İlker Emir, Anaokuluna giden çocukların heyecanlarını paylaşmak ve polisin her zaman yanlarında olduğunu göstermek ve güvenliğin sağlanmasında çocukların önemsendiğini göstermek amacıyla anaokullarındaki çocukların ziyaret edildiğini söyledi. İl Emniyet Müdürü Emir, “Çocuklarımızın bu heyecanlarında yanlarında olmak amacıyla ilimiz Eski Mardin 1. Caddede bulunan Atatürk Ilköğretim Okuluna birimlerimizin katılımıyla gidilerek anaokulu sınıfı öğrencilerine yönelik ; 'boyama kitabı', "Çocuk Polis Kimlik Kartı ve 'Trafik Dedektifi Kimlik Kartı' dağıtımı yapılarak çocuklarımıza polislik mesleği hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Toplum güvenliğinin sağlanmasında, çocuklarımıza polis kimliği vererek onları önemsediğimizi gösterdik” dedi..

İl Emniyet Müdürü M.İlker Emir "Çocuk gülerse dünya güler" hassasiyet ve düşüncesinde olduklarını sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLER POLİS OLMAK İSTİYOR

        20 Erkek öğrenci çocuk arasında yapılan ankette 16’si polis olmak istediğini belirtti. . 20 Kız öğrenciden ise 15 kız öğrenci polis olmak istiyor. Erkeklerden 4 öğrenci doktor, kız öğrencilerin ise 5’i vali veya kaymakam olmak istediğini belirtti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER