banner6

Küçüklerin büyük coşkusu

Huzur Anaokulu'nun küçük afacanları, düzenlenen etkinlikte Cumhuriyet Bayramı'nı gönüllerince kutladı

Küçüklerin büyük coşkusu

 

Küçüklerin büyük coşkusu

ADANA(İLKHABER) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye'nin dört bir yanında kutlanhdığı gibi Adana'da faaliyet gösteren Huzur Anaokulu'nda da görkemli bir tören ile kutlandı.  2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk etkinliği olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92. yıl kutlaması saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı'mızı birlikte söylenmesiyle başladı.  Çocukların heyacanı görülmeye değerdi. Kırmızı ve beyaz kıyafet giyen öğrenciler, ellerinde bayraklar ve taktıkları cumhuriyet taçları ile renkli bir görüntü oluşturdular. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine Huzur Anaokulu Müdüresi Elif Güneği, Müdür Yardımcısı Mehmet Aktürk sınıf öğretmenleri, yardımcı öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterilerinin açılış konuşmasını ise Huzur Anaokulu Müdiresi Güneği yaptı.
Sözlerine "Cumhuriyet, büyük önder Atatürk'ün eseridir." diye başlayan Güneği, şu ifadelere yer verdi:
"Bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan cumhuriyetin ilanının 92. yılını birlikte kutlamanın mutluluğu coşkusu ve heyacanı içindeyiz. 29 Ekim 1923 günü ilan edilen cumhuriyetin alt yapısını Atatürk aşama aşama hazırlamıştır. Atatürk'e göre sadece cumhuriyete sahip çıkmak yeterli değildir. Ona layık olmakta gerekmektedir. Bunun için gereken yol eğitimden geçer. Huzur Anaokulu olarak milli bayramlarımızı öğrencilerimizin aktif katılımıyla kutlamaya özen gösteriyoruz."
Huzur Anaokulu sabah Yağmur grubu öğrencileri öğretmenleri Filiz Aslan, öğle Yağmur grubu öğrencileri öğretmenleri Esra Gülden Onaylı, Sabah Okyanus grubu öğrencileri öğretmenleri Yasemin Yüce, öğle Okyanus grubu öğrencileri öğretmenleri Saniye Gök, sabah Çağlayan grubu öğrencileri Şeyda Özer, öğle Çağlayan grubu öğrencileri öğretmenleri Kübra Bayhan, sabah Deniz grubu öğrencileri öğretmenleri Zeynep Yalçın, öğle Deniz grubu öğrencileri öğretmenleri Ali Keser gözetiminde cumhuriyet sevgisi içerikli şarkılar, şiirler söyleyip oyunlar oynadılar. Minik öğrencilere sınıf öğretmenleri Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türk bayrağı hediye edildi. Huzur Anaokulu Müdüresi Elif Güneği ise coşkulu bir şekilde Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Huzur Anaokulu öğrencilerini şeker ve çikolata ikram ederek ödüllendirdi. Anaokulu öğrencileri çalınan şarkılar eşliğinde etkinlikte doyasıya eğlendiler. Minik öğrenciler tarafından oluşturulan grupların yaptığı gösterileri izleyen veliler cep telefonlarıyla bol bol fotoğraf çekti, mutlu anı ölümsüzleştirdi.


 


 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER