banner6

Kuyruk yağı ve kuzu ciğeri fiyatı düştü

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, kuzu ciğeri ve kuyruk yağının fiyatında düşüş yaşandığını ve bu düşüşün devam etmesini beklediklerini söyledi.

Kuyruk yağı ve kuzu ciğeri fiyatı düştü

Bayram BULUT

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)- Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, kuzu ciğeri ve kuyruk yağının fiyatında düşüş yaşandığını ve bu düşüşün devam etmesini beklediklerini söyledi.

Adana’da sıklıkla gündeme gelen ciğer ve kuyruk yağı fiyatlarının yükselmesi konusu konuşulmaya devam ederken, Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, kuyruk yağının kilogram fiyatının 40 liraya düştüğünü açıkladı.

40 LİRAYA DÜŞTÜ

Geçtiğimiz aylarda haberlere konu olan kuyruk yağı fiyatının 60 liraya kadar yükselmesinde yeni bir gelişme yaşandı. Fiyatı et fiyatı ile eş değer yüksekliğe ulaşan kuyruk yağı son bir hafta içerisinde 40 liraya kadar geriledi. Adana Kebapçılar Odası Başkanı Şefik Aslan yaptığı açıklamada,   küçükbaş hayvan kesimi az olduğundan fiyatların yükseldiğini söylemişti. Aslan, özellikle son zamanlarda kuyruk yağına Marmara, Trakya ve İç Anadolu Bölgesi’nden talep olduğunu, önceden etin 4’te 1’i fiyata satılan kuyruk yağının et fiyatını geçtiğine dikkat çekmişti.

DÜŞÜŞÜN DEVAM ETMESİNİ BEKLİYORUZ

Aslan’ın bu açıklamasının ardından sorularımızı yanıtlayan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, yükselen kuyruk yağı fiyatının söylenildiği gibi yükselmeye devam etmediğini, son bir hafta içerisinde 60 liradan 40 liraya kadar düştüğünü belirtti. Yağmur, kuyruk yağı fiyatının ilerleyen zaman diliminde daha da düşmesini beklediklerini savundu.  

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

 Son olarak bir kebapçının yaptığı açıklamada, kuzu karaciğeri bulamadıklarını belirterek, “Ne yapacağımız şaşırdık, kuzu ciğeri bulamıyoruz. Bazı arkadaşlarımız mecburiyet karşısında dana ciğeri kullanmaya başladı. Fiyatlar da adeta uçuyor. Karaciğerin kilogramı 70 liraya kadar çıktı” demesi üzerine Yağmur bu açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirtti. Kuzu ciğerinin bulunduğunu söylendiği gibi ciğer sıkıntısının olmadığını anlatan Yağmur,

DANA CİĞERİ KULLANMA

“Kuzu ciğeri bulunuyor. İsteyen bize ulaşabilir. Fiyatları da söylendiği gibi yüksek değil. Ciğer fiyatlarında da bir düşüş yaşandı. 55 liraya kadar geriledi. Daha da fiyatın düşmesini bekliyoruz. Dana ciğeri kullandıklarını söyleyen kişilerin hile yapıyorlar. İnsanları kandırıyorlar. Bu doğru bir şey değil. Dana ciğerinin fiyatı 35 lira. Ancak kuzu ciğerinden farklı tadı.” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER