banner6

Laf değil, iş üreteceğiz

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, sevgiyle karşılandığı Suruç’ta ilçeye güzel tesisler kazandıracaklarını söyledi:

Laf değil, iş üreteceğiz

Laf değil, iş üreteceğiz

 

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, Suruç’ta düzenlenen mitinge katıldı. Çelik, Suruç’a olan hizmet aşklarının tarihi hizmetleri beraberinde getirdiğini söyledi.

AK Parti tarafından Suruç’ta düzenlenen mitinge Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız, AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Şanlıurfalı iş adamı Abdulkadir Yüksel ve 3 bine yakın vatandaş katıldı.

Gaziantep’ten aday gösterilen Şanlıurfalı iş adamı Abdulkadir Yüksel çok önemli bir seçime gidildiğini söyledi. Yüksel, “Dönüp karanlık dönemlere baktığımızda Türkiye’yi geriye götürenler ihtilaller ve koalisyon dönemleridir. Bu fotoğrafı önümüze koyup 1 Kasım’da sandığa gideceğiz. İnşallah Türkiye’nin istikrarı için, yarınlarımız için, çocuklarımızın yarınları için tek başına iktidar için oy kullanacağız” dedi.

Geri kalmanın Suruç’un kaderi olmadığını söyleyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız “Bu kaderi siz değiştireceksiniz. Kullanacağınız oylarla değiştireceksiniz. Çocuklarımız artık kötü koşullarda bu şehirde büyümeyecek.  Sandığa yarın gittiğimizde bunu düşünelim. Ben oyumu kullanıyorum bu oyum nereye gidecek, bu oy bana nasıl dönecek bunu düşünelim.  Biz 13 yıl önce çocuklarımızı hastanelere götüremezdik. 13 yıl önce ölülerimizi bile hastanede rehin alan bir sistem vardı. AK Parti Doğu’ya ve Kürt halkına büyük önem veriyor. Hizmetler artık ilk olarak Doğu’ya Kürt halkına yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

Suruç’ta yoğun bir kalabalıkla karşılanan Çelik de, Suruç’ta olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. 4 yıl boyunca Şanlıurfa’da güzel zamanlar geçirdiğinin altını çizen Çelik, şöyle konuştu:

“Şanlıurfa’mıza Suruç’umuza son derece önemli tarihi hizmetler yaptık. Yine Şanlıurfa’da önümüzdeki 4 yılı sizlerle geçmiş 4 yıldan daha yoğun bir şekilde canla başla çalışarak Suruçlu kardeşimin yükünü daha da hafifletecek modern yaşanabilir bir şehre inşallah sizleri kavuşturacağız.  Geçen döneme göre çok daha şanslıyız çünkü hem sağımda hem solumda olan iki çok sevdiğim değerli kardeşimle beraber parlamentoda bu yörenin bu ilçenin sorunlarının nasıl hallaç pamuğu gibi atıldığını hep beraber göreceksiniz Allah’ın izni ile.  Abdulkadir Bey’i Gaziantep’ten İbrahim Halil Bey’i Suruç’tan göndererek inşallah Şanlıurfa’nın gücüne güç katacaksınız.  Laf üretmeyeceğiz bizlerde iş üreteceğiz. Allah aşkına Dünya’ya bir bakın bakalım 17 kilometrelik tünelin Fırat’ın Suruç ovasına gelmesini sağlayan kimdir?  O aşkla o heyecanla yanıp tutuşan kimdir hangi siyasi liderdir, hangi siyasi kadrolardır? Laf üretip sorun çözmeyen sorun üretenler mi? Yoksa vatandaşın derdine dermen olan anlayışlar mı doğru olan.  İşte bu size aşkımızdan dolayı, size sevgimizden dolayı o gün Başbakan olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Suruç’un suyu akacak, git bunu takip et bu dönem içerisinde bitir diyerek bize talimatı verdi. 17 kilometre Suruç’un ovasına su geldi şimdi Suruç Ovası’nın bütününü sulayacağız.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER