banner6

Madde bağımlılığı ve aile içi iletişim semineri

Seyhan Belediyesi, Kalkınma Bakanlığı'na bağlı Sosyal Destek Programı (SODES) işbirliğiyle 'madde bağımlılığı ile aile içi iletişim' seminerleri düzenlendi.

Madde bağımlılığı ve aile içi iletişim semineri
Madde bağımlılığı ve aile içi iletişim semineri

 

  ADANA (İHA) - Seyhan Belediyesi, Kalkınma Bakanlığı'na bağlı Sosyal Destek Programı (SODES) işbirliğiyle 'madde bağımlılığı ile aile içi iletişim' seminerleri düzenlendi. 

  'Seyhan'da kazanılan çocuklar' projesi kapsamında Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen çifte seminerin açılışında konuşan Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, belediyeciliğin sadece temel hizmetlerle sınırlı olmadığını, halka dönük sosyal projeler üretilmesi konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Öztürk, "Toplumda en fazla mağdur olmuş kesimlere dönük hizmetlerimizi artık Türkiye örnek almaktadır. Engelliler Okulu, Yetiştirme Yurdu, Huzurevi ve Meslek Edindirme Merkezlerimiz diğer belediyelerimize örnek çalışmalar olarak faaliyet vermektedir" dedi.

  Seminerin ilk konuşmacısı Psikiyatrist Dr. Hamza Avcı madde bağımlılığı ile mücadele en önemli görevin önce kişiye, sonra ailesine ardından da topluma düştüğünü belirtti. Avcı, "Uyuşturucu kullanımı sıklıkla arkadaş grupları arasında bir özenti şekliyle başlar. Daha sonra bu özenti hali bağımlılık şekline dönüşür ve kişiye, çevresine ve topluma zarar verir bir hale gelir. Bağımlılıkla mücadelenin ilk adımı kişilerin bu zararlı maddelerle ilişkisinin hiç başlamadan önlenmesidir" diye konuştu.

  Avcı'nın ardından kürsüye çıkan oğlu Endüstri Mühendisi Barış Avcı, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) hazırlık kursu öğrencilerine ve velilerine aile içi iletişim konusunda bilgi verdi.

  Barış Avcı, aile içi iletişimin sağlıklı olmasında temel kuralın yaşı ve sosyal konumu ne olursa olsun, empati yapmaya başlaması olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42