banner6

Mahmat: Engellilerin sıkıntısı had safhada

MHP Adana İl Kadın Kolları, örgütlü engelli derneklerini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Mahmat: Engellilerin sıkıntısı had safhada
Mahmat: Engellilerin sıkıntısı had safhada

 

 

ADANA(İLKHABER) -  MHP Adana İl Kadın Kolları, örgütlü engelli derneklerini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

ENGELLİLER DERT KÜPÜ

MHP İl Kadın Kolları Başkanı İnci Çelik Mahmat,  Kardelen Engelliler Derneği Başkanı Halil Topuz’u ve ardından Çukurova Özürlüler Derneği Başkanı Ahmet Ataş’ı ziyaret etti. Kardelen Engelliler Derneği Başkanı Halil Topuz, mensuplarının sosyal etkinlikler için ulaşım sıkıntısı çektiğini, işsizliğin de engelliler için önemli bir sorun olduğunu söyledi. Çukurova Özürlüler Derneği Başkanı Ahmet Ataş da, aynı sorunlara ilave olarak genel manada yaşanın sıkıntılardan şikayetçi oldu. Ataş, engelli vatandaşların ikinci sınıf muamelesi görmemesi gerektiğinin altını çizerek yetkililerin daha duyarlı olması gerektiğini anlattı.

MHP ENGELLİLERİ DİNLİYOR

İnci Çelik Mahmat da “Biz MHP olarak bugüne kadar her zaman sizlerin sorunlarına karşı duyarlı olmayı bir vazife bildik. Bu anlayışımızın bir gereği olarak MHP Genel Merkezinin uhdesinde faaliyette olan Engelli Koordinasyon ve İletişim Merkezimiz, yurt çapında bütün engellilere ulaşmanın çabası içindedir. Bütün engelli vatandaşlarımız, partimizin resmi internet sitesinden buraya ulaşarak sorunlarını aktarabilirler.” dedi.

UYGULAMALARDA ADALETSİZLİK

Ziyaretlerin ardından edindiği izlenimleri aktaran İnci Çelik Mahmat şunları söyledi:

“Engelli vatandaşlarımızın sıkıntıları had safhada. Hemen her alanda ciddi sorunları var. Bütün bunların yanında, devletin sağladığı imkanların eşit ve adil olarak uygulanmadığından yakınmaktadırlar. Örneğin, engelli vatandaşlara bakım ücretinde kanun ve mevzuatların değil, kişiye göre inisiyatifin etkili olduğundan şikayet edilmektedir. Bu ve benzeri olumsuzlukların giderilmesi lazımdır. Yetkilileri göreve çağırıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42