banner6

Mardin AK Parti İl Kadın Kolları’nda Esengül Aydın Sancar dönemi

AK Parti Mardin Kadın Kolları İl Başkanlığına atanan Esengül Aydın Sancar, Mazbatasını yapılan törenle İl başkanı Faruk Kılıç ve Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın elinden aldı. Esengül Aydın Sancar’da, aldığı görevin sorumluluğunu bildiğini ifade ederek, “Mardin’e layık olmaya çalışacağım” dedi.

Mardin AK Parti İl Kadın Kolları’nda  Esengül Aydın Sancar dönemi

Adnan AVUKA

ADANA (İLKHABER) - AK Parti Mardin Kadın Kolları İl Başkanlığına atanan Esengül Aydın Sancar, Mazbatasını yapılan törenle İl başkanı Faruk Kılıç ve Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın elinden aldı.

Mardin’de bir süre önce Kadın Kolları İl Başkanlığı görevinden istifa eden Hülya Hekimoğlu’nun yerine AK Parti Genel Merkezin’den atama yapıldı. Hekimoğlu’nun yerine, aynı zamanda Artuklu Belediyesi’nde Meclis Üyesi olan Esengül Aydın Sancar, AK Parti Mardin Kadın Kolları İl Başkanlığı’na atandı.

Esengül Aydın Sancar’ın AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı görevine atandığını belirten İl Başkanı Faruk Kılıç, “Kadın Kolları İl Başkanlığımıza Esengül Aydın Sancar  atanmıştır. Ak parti ülke genelinde kadınların büşyük emeği olduğunu belirten Kılıç Kendisine yeni görevinde başarılar dilerken, birbirinden değerli diğer aday arkadaşlarımıza da bu sürece verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. İlçede iz bırakan başarılı çalışmalar yapmıştır. Biz belediye olarak kadın kolları ile birlikte Mardin ve Mardin insanlarına daha iyi hizmet vereceğiz. Ben Esengül Aydın Sancar’ı hanımı siyaseten uzun zamandan beri tanırım. Gerçekten partiye uzun zamandır hizmet eden bir kardeşimizdir. Bundan sonrada bu hizmetleri beraberce yürüteceğiz” diye konuştu.

Mardin Artuklu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Mardin’e hizmet yapmak için bütün gücümüzle çalıştıklarını ifade etti. Tutaşı,” Ak Parti Kadın Kolları başkanlığına Esengül hanım atanması bizleri memnun etti. Bu partide çok büyük emekleri vardır. Şimdi de Kadın kolları başkanlığına getirildi. Birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz.”

AK Parti Mardin Kadın Kolları İl Başkanlığı’na ataması yapılan Esengül Aydın Sancar’da, aldığı görevin sorumluluğunu bildiğini ifade ederek, “Mardin’e layık olmaya çalışacağım. Umarım ki daha öncesinde yaptığımız bu hizmetlerde hepimiz olacağız. Hep birlikte hizmetlerimizi yürütme kararlılığı içinde olacağız. Benimle birlikte kadın kolları üyelerimizle görevimize layık olmaya çalışacağız. Bana verilen bu görevi en iyi şekilde çalışma arkadaşlarımla birlikte yapacağız” şeklinde konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER