banner6

Mardin aşı haritasında artık turuncu

Mardin, İkinci doz aşı oranında yüzde 55’in üzerine çıkarak Covid-19 aşı tablosunda turuncu renge geçiş yaptı.

Mardin aşı haritasında  artık turuncu

Adnan AVUKA

Mardin, İkinci doz aşı oranında yüzde 55’in üzerine çıkarak Covid-19 aşı tablosunda turuncu renge geçiş yaptı. Mardin Valiliği tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme çalışmaları sonucu kentte yükselen aşılama oranıyla Mardin kırmızıdan turuncu kategoriye geçti. Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin’e Turuncu’nun değil mavinin yakışacağını söyledi. >> 8’de

MARDİN (İLKHABER) - Mardin, İkinci doz aşı oranında yüzde 55’in üzerine çıkarak Covid-19 aşı tablosunda turuncu renge geçiş yaptı. Mardin Valiliği tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme çalışmaları sonucu kentte yükselen aşılama oranıyla Mardin kırmızıdan turuncu kategoriye geçti.

Bu gelişmenin üzerine Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin’e mavi yakışacağını söyledi, Demirtaş “Bu gün itibariyle Mardin’imiz ikinci doz aşı oranında yüzde 55’in üzerine çıkarak Covid-19 aşı tablosunda turuncu renge geçiş yaptı. Bu gelişme bizleri fazlasıyla sevindirdi. Aşı oranımız yükseldikçe vaka sayımız da düşüyor. Buradan hemşerilerime bir çağrıda bulunmak istiyorum. Birlikte sağlıklı olmak için aşımızı olalım ve tedbirlere uyalım. Mardin’imize mavi kategori yakışır. Tüm vatandaşlarımız ile birlikte el ele verip hep beraber mavi kategoriye geçmek için çaba sarf etmeliyiz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42