Mardin CHP’ye taze kan

CHP Mardin Milletvekili Adayı Muhittin Araç “ CHP’nin olmadığı bir Türkiye’de demokrasiden söz edilemez.” dedi

Mardin CHP’ye taze kan

Mardin CHP’ye taze kan

 

Mutia  AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Mardinli İşadamı M. Muhittin Araç CHP’den birinci sıra milletvekili adayı gösterildi. Mardin ve ilçelerinde seçim çalışmalarına  başlayan araç, Türkiye demokratikleşmesi için CHP’nin güçlü bir şekilde mecliste belirleyici duruma gelmesinin gerekli olduğuna inandığını söyledi.

           Mardin’deki siyasi dengelerin yabancısı olmadığını ifade eden  İşadamı ve iktisatçı Muhittin Araç, bölgede özlemi çekilen barış ve huzur ortamının ancak CHP ile sağlanabileceğini belirtti. Mevcut iktidar ve Ak Parti yönetiminin bölgede çatışma ortamından siyasi rant sağlama hesapları olduğuna dikkat çeken Araç “Türkiye’yi  ileri demokrasi ile yöneteceklerini söylediler, Ülkeyi Ortadoğu karanlığına sürüklediler. Mevcut iktidar çözümsüzlükten oylarını arttırma gayretleri içerisine giriyor. Bu tehlikeli bir oyun. Etrafımızdaki bütün komşu ülkeleri düşman ettiler. Ülke içerisinde insanları karşı karşıya getirmeyi çok iyi başardılar. “ dedi.

              BÖLGENİN HUZUR ORTAMINA İHTİYACI VAR.

        Kısa bir sürede  toplumun tansiyonunu yükselten, binlerce yıldır kardeşçe bir arada yaşama kültürünü benimseyen insanları karşı karşıya getirmenin hiç kimseye yararı olamayacağına vurgu yapan Muhittin Araç “ Bölgenin öncelikle  huzura ihtiyacı var. Çözüm sürecinin hayata geçirilmesi, tarafların tekrar masa etrafında buluşması ve sorunun çözüme kavuşturulması gerekir. Ak Parti sorunun çözüme kavuşmasını istemiyor. Sorun çözülürse saltanat sona erecek, siyasi rant kalmayacak. Sorunu her zaman diyalogdan yana tavır alan, ülkenin çıkar ve menfaatleri için her türlü fedakarlığı yapan ve gerektiği yerde elini taşın altına koymaktan çekinmeyen CHP iktidarı çözer. CHP ülkenin çıkarları söz konusu olduğu yerde siyasi üstünlük psikolojisinden uzak durmayı  ve dengeleri  sağlamayı çok iyi bilen bir kadro ve düşünceye sahiptir” şeklinde konuştu.

          

VATANDAŞIN OLUMLU TEPKİSİ VAR

       Gerek şehir merkezinde gerekse ilçelerde ve mahallelerde sürdürdükleri seçim çalışmalarında vatandaşın CHP’ye bakış açısının olumlu yönde olduğunu gözlemlediklerini ileri süren Araç “ Vatandaşımızda CHP’nin algısı oldukça iyi. Gittiğimiz her yerleşim biriminde sıcak karşılanıyoruz. Vatandaşlarımızın CHP’ye bakış açısı değişti. CHP’nin seçim beyannamesini doğru buluyor, Genle Başkan  Sayın Kılıçdaroğlu’nun  genel tutum ve politikasını, yapıcıcı tavrını takdirle karşıladığını yüksek sesle dillendiriyor. Biz de bütün yerleşim birimlerini gezeceğiz, vatandaşlarımızla, hemşerilerimizle kucaklaşacağız, Mardin ve Ülkemizin geleceği için destek isteyeceğiz” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2