banner6

Mardin'de Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı oluşturuldu

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Haftası kapsamında “Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

Mardin'de Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı oluşturuldu

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Haftası kapsamında “Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

  Mardin-Nusaybin yolu 4'üncü kilometresinde oluşturulan Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı etkinliğine Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman, eşi  Gülseren Yaman, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile yüzlerce vatandaş katıldı. Mardin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından dağıtılan yüzlerce fidan, katılımcılar tarafından toprakla buluşturuldu. 

  Vali Mustafa Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak için Bir Dünya Kadın ismi ile hatıra ormanı düzenlediklerini belirtti. Kadınlara yönelik şiddete karşı mücadele ettiklerini belirten Vali Yaman, şunları söyledi:

  "O nedenle de Mardinli hemşerilerimle, kadınlarımızla beraber bu alanda bir hatıra ormanı oluşturmak istiyoruz, farkındalık oluşturmak için. Gördüğünüz gibi hem güzel bir gün hem de Mardinli kadınlarımızda bu programa eşlik ettiler ve bizle beraber onlarla beraber bu alanı ağaçlandıracağız ve bundan sonrada devam edeceğiz inşallah. Bütün amacımız hem valilik olarak hem kurumlarımız olarak hem Büyükşehir Belediyesi olarak Mardin'de ve ilçelerinde kadına şiddetle mücadelede çok iyi sonuçlar almak istiyoruz ve için çalışıyoruz zaten. Bu nedenle mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah sadece kadın için de değil yani çocuk için, dezavantajlı gruplar için şiddetin olmadığı bir dünya istiyoruz. Mardin’de ki kadınlarla beraber güzel programlarda yapıyoruz. Onların her alanda ön planda olmalarını arzu ediyoruz. Belki farkındasınız Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak da kadın istihdamında önde gelen illerden bir tanesiyiz ve bunda da önem veriyoruz, hem birim başkanları açısından hem de çalışanlar açısından, inşallah hep böyle olacak. Mardin elbette bir kadın dostu şehir, bir çocuk dostu şehir, bir genç dostu şehir ve böylede olmasına gayret edeceğiz.''                                         

KADIN’A ŞİDDET ASLA VE ASLA KABUL EDİLEMEZ

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Daire Başkanı Mehtap Bingöl, kadına  yönelik şiddetin son bulmasıyla birlikte toplumsal barışı ve refahı getireceğini söyledi. Bingöl, “ Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı olarak bu şiddete karşı olduk ve olmaya devam edeceğiz. Her bir kadının bir fidanı oldu. Başta valimiz ve orman işletme müdürlüğüne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şehit öğretmen Ezgi Şengül, Şehit Polis Nazife Özsoy, Şehit Polis Nazife Özsoy ve Şehit Polis Şerife Özden adına fidanları toprakla buluşturduk. Bu arada Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın muhterem eşi Emine Erdoğan adını bir fidanını da diktik” diye konuştu.

Öte yandan törene başta Mardin valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Yaman, Avukat eşi Gülseren Yaman, Mardin Orman İşletme Müdürü Siyamet Kaya, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Gaziler, Kadın kuruluş temsilcileri, ilin üst düzey yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42