Mardin emniyeti 24 saat görev başında

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında Mardin’in giriş ve çıkışlarında denetimler yapmaya devam ediyor. Mardin’e giriş yapan tüm araçlar polis tarafından sıkı denetleniyor. Uygulama noktalarında polis ekipleri tarafından durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların ateşi sağlık ekipleri tarafından ölçülüyor.

Mardin emniyeti 24 saat görev başında

Adnan AVUKAMARDİN (İLKHABER) – Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında Mardin’in giriş ve çıkışlarında denetimler yapmaya devam ediyor. Mardin’e giriş yapan tüm araçlar polis tarafından sıkı denetleniyor.

Koronavirüs salgını karşısında Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Mardin, Diyarbakır, Kızıltepe, Virenşehir, Nusaybin, Ömerli, Midyat, Dargeçit, Batman ve 10 ilçenin giriş ve çıkışlarında tüm araçları bir bir durdurup sürücü ile yolcuların ateşini ölçüyor.

Uygulama noktalarında polis ekipleri tarafından durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların ateşi sağlık ekipleri tarafından ölçülüyor. Sağlık ekipleri, vücut ısısı 38 derecenin üzerindeki yolcuların iletişim bilgilerini alarak, takiplerini sağlayıp hastanelere yönlendiriyor. Seyahat izni olmayan vatandaşların da Mardin şehrin dışına çıkışına izin verilmiyor.

Koronavirüs nedeniyle denetimleri sıklaştırdıklarını belirten Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, “Ne yapıyorsak vatandaşlarımızın sağlıklı bir hayat idame edebilmesi için yapıyoruz. Ekiplerimiz ve il jandarma 24 saat görevlerinin başındalar. İl ve ilçelerdeki denetimlerde trafik, Sağlık, Narkotik, Asayiş ve tüm birim amirleri görevlerinin başında. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmamaları bizleri sevindiriyor. Dünyanın başına bela olmuş olan koronavirüsü inşallah yeneriz. Bu beladan kurtulduktan sonra vatandaşlarımızın daha mutlu ve daha dikkatlı yaşamaya başlayacaklardır. Bizim vatandaşlarımızdan tek isteğimiz ve ricamız, büyüklerimizin evde kalması. Bilim insanlarımızın televizyon ekranlarındaki konuşmalarını dikkatle izlesinler. Bizde Mardin İl Emniyet Müdürlüğü olarak tüm vatandaşlarımıza “EVDE KALIN” çağrısı yapıyoruz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2