banner6

Mardin Monreo Sokak kedilerini unutmadı

Amerikalı oyuncu ve model Marilyn Monroe’ya benzerliği ile bilinen ve Mardin’de ‘Mardin Monreo’ adıyla tanınan Melek Akarmut hayvan severliği ile herkesin duasını alıyor. Melek Akarmut’un (Mardin Monreo) kendi imkanlarıyla hayata geçirdiği Kedi Sığınma Evi’nin açılışını AK Parti Mardin Merkez İlçe Başkanı Serdar Bağış ile Savur AK İlçe Başkanı Ensari Kavak yaptı. Açılış törenine çok sayıda davetli topluluğu da katıldı.

Mardin Monreo Sokak  kedilerini unutmadı

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Amerikalı oyuncu ve model Marilyn Monroe’ya benzerliği ile bilinen ve Mardin’de ‘Mardin Monreo’ adıyla tanınan Melek Akarmut  hayvan severliği ile herkesin duasını alıyor. 

Mardin Monreo, Mardin’de bulunan eski PTT binasının yanındaki sokakta kiraladığı evde sahipsiz ve terk edilmiş kedileri bir araya getirerek sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Melek Akarmut’un (Mardin Monreo) kendi imkanlarıyla hayata geçirdiği Kedi Sığınma Evi’nin açılışını AK Parti Mardin Merkez İlçe Başkanı Serdar Bağış ile Savur AK İlçe Başkanı Ensari Kavak yaptı. Açılış törenine çok sayıda davetli topluluğu da katıldı.

Melek Akarmut, Kedi Sığınma Evi’ni bakıma muhtaç engelli ve kör kediler için hayata geçirildiğini söyledi. Akarmut, “30 kedi kapasiteli olarak hayata geçirdiğimiz evde kedilere güzel imkanlar sunuldu. Ben Mardin Monroe olarak kendi imkanlarım ile Kedi Sığınma Evi’ni hayata geçirdim. Hiç kimse destek olmadı. Açığımız kedi sığınma evinde şu an kediler ve sokakta zor durumda olan yavru hasta köpeklerin bakımına  da devam etmemekteyiz. Hasta kedilerin tedavi masraflarını kendi imkanlarımla karşılıyorum. Açılışa davet ettiğim insanların çoğu gelmedi. Beni en çok üzen bu zaten. Kimseden yardım görmüyoruz. Hiç olmasa bize moral verilsin. Çok sayıda sokak canlarına bakıyoruz” dedi.

AK Parti Mardin Merkez İlçe Başkanı Serdar Bağış açılıştan sonra yaptığı konuşmasında “Melek Akarmut’u yani Mardin Monreo’yu iyi tanıyoruz. Mardin için yaptıkları ortada. Gerçekten kedi olsun, köpek olsun onlara en çok sahiplenen Melek Akarmut’tur. Hiç kimseden destek almadan bu güzel ve insancıl hareketi takdirle karşılıyoruz. Zamanla herkes bu konunun idraki içinde olacaktır. Hayvanseverlerde bu açılan Kedi Sığınma Evi için büyük destekler verecektir. Mardinli olarak Melek Akarmut’un (Mardin Monreo) yanındayız” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER