banner6

  Mardin Öğretmen Evi üç yıldızlı otel konseptine dönüştürüldü

Mardin Öğretmen Evi Müdürü Abdulbasit Deniz, basın mensuplarına yeniden düzenlenen öğretmen evini tanıttı. Tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Emin Duyan ‘da katıldı.

   Mardin Öğretmen Evi üç yıldızlı otel konseptine dönüştürüldü

 ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Mardin Öğretmen Evi Müdürü Abdulbasit Deniz, basın mensuplarına yeniden düzenlenen öğretmen evini tanıttı. Tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Emin Duyan ‘da katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, öğretmenlerin, temiz, hijyen ve  rahat bir ortamda konaklamalarını sağlamak amacıyla, öğretmen evinin yeniden düzenlenip onarıldığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı kaynak sağlamada sıkıntı yaratmadığını vurgulayan Sümer, “”Milli Eğitime iş yapan müteahhitlerin hiçbir alacağı yok. Alacakları zamanında ödeniyor. Öğretmen Evi, öğretmenlerimizin hijyenik ortamda kaynaklayacakları bir hale dönüştürüldü. Taşımalı kapsamında öğrencilerimize de yemekler öğretmen evinde hazırlanıyor. Kontrolümüz altında hazırlanan yemekler daha sağlıklı ve devletin ödediği paranın devlete kalmasını sağlayan bir uygulama. Yapımı devam 100 yataklı öğretmen evinin tamamlanması ile mevcut öğretmenevini, Turizme Uygulama Oteline olacak. Böylelikle Mardin’deki turizm işletmeleri için ara eleman yetiştirilmesi sağlanacak”  dedi.

Öğretmen Evi Müdürü Abdulbasit Deniz ise, yeni düzenlemeler ile öğretmen evini 3 yıldızlı otel ayarına getirdiklerini belirterek, çok amaçlı iki salonda yılda 250 dolayında, düğün, nişan, mevlit ve farklı etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Deniz, “33 oda 75 yatak kapasiteli öğreten evinin tüm birimlerini yeniledik. Öğretmenlerimiz temiz ve huzurlu bir ortamda konaklıyor. Yemekleri ve kahvaltısı da işini iyi bilen bir ekip tarafından hijyen ve lezzet öncelikli bir ortamda hazırlanıyor. Yataklarımız ve odalarımız da 3 yıldız otel ayarında. .4 yıldan beri sürdürdüğümüz çalışmalarımızın ürününü aldık”” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42