banner6

Mardin Sevdalısı Yağcı kardeşlerden Mardin’e anlamlı yatırım

Mardin’in köklü Ailelerinden olan ve uzun zamandır ticari faaliyetlerle ismini duyuran iş insanları Yağcı ailesi, doğup büyüdüğü memleketlerini unutmadı. İki yıl önce hayatını kaybeden merhum Kemal Yağcı’nın çocukları uzun yıllardır hasretini çektikleri memleketleri Mardin’de Beytşahım alışveriş merkezini açtı. Çok uzun yıllardır gıda ve kozmetik alanda marka oluşturan Yağcı kardeşler Şahım Pasajında hizmete giren alışveriş merkezinde Mardin’e özgü gıda maddelerini damak tadına önem verenlerle buluşturacak.

Mardin Sevdalısı Yağcı kardeşlerden Mardin’e anlamlı yatırım

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardin’in köklü Ailelerinden olan ve uzun zamandır ticari faaliyetlerle ismini duyuran iş insanları Yağcı ailesi, doğup büyüdüğü memleketlerini unutmadı. İki yıl önce hayatını kaybeden merhum Kemal Yağcı’nın çocukları uzun yıllardır hasretini çektikleri memleketleri Mardin’de Beytşahım  alışveriş merkezini açtı.  Çok uzun yıllardır gıda ve kozmetik alanda marka oluşturan Yağcı kardeşler Şahım Pasajında hizmete giren alışveriş merkezinde Mardin’e özgü gıda maddelerini damak tadına önem verenlerle buluşturacak.

Hem merhum babaları Kemal Yağcı’nın adını yaşatmak, hem de memleketleri kadim Şehir Mardin’e hizmet etmenin bir vefa borcu olduğunu belirten Yağcı kardeşler, memleketlerine böyle bir hizmeti sunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

“ Dinlerin ve dillerin Kadim Şehîr Mardin’imizde 250-300 yıldır yaşayan, şehrin ticari dinamiklerinde (bakliyat ürünleri-pamuk işleme (kıllıt)-köylerden sebze toptancılığı-son 60 yılda ekmek ve unlu mamuller) yer alan, doğu ve güneydoğunun bölge aktarlarının da katkısı ile sabunu hem üretip hem pazarlayan tek ailedir.

BEYTŞAHIM, 1965 yılına kadar sabun üretimini Derik zeytinyağları ve içyağları ile sürdürmüştür. Aile, 1965 yılından sonra başta Ankara, İzmir ve İstanbul’a göç etmiştir. Mardin’de bugüne kadar yaşamını sürdüren, şehirdeki ticari ve sosyal duruşu ile imzası olan ve iki yıl önce aramızdan ayrılan aile büyüğü Kemal Yağcı’dır. Hem onun anısını yaşatmak hem de yaptığı birçok mesleği bir araya getirerek yeni kuşaklara aktarmak işletmemizin temel amacıdır; böylece geleneksel ürünler ile turizmde gelişen Kadîm Şehir Mardin’de özellikle UNESCO Kültürel Mirası aday olan İKLİÇE’yi hem temsil etmek hem de dünyaya açılan turizm penceresinden dünyada hak ettiği yere taşımak işletmenin en önemli gayesidir. Bu amaçla BEYTŞAHIM bu yolculukta yerini almış bulunmaktadır.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER