banner6

Mardin’de 10 Kasım töreni düzenlendi

Büyük Önder Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82 . yılı dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de törenle anıldı.

Mardin’de 10 Kasım töreni düzenlendi

 

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Büyük  Önder Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82 . yılı dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de törenle anıldı.

Valilik alanında yapılan törene Vali Vekili Recep Aydın, Askeri ve sivil erkan ile yerel yönetim başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile siyasi parti il başkanları kaldı.

Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Ardından ise günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapıldı. Atatürk’ün hayatının anlatıldığı ve şiirlerin okunduğu tören sona erdi.

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Demirtaş yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimizden aldığı güçle Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştıran, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk üstün gayreti ve fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde güzide bir yer edinmiştir.
İleri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk’ü dünyanın gelmiş geçmiş en itibarlı liderlerinden biri yapmıştır. Hayatı boyunca ülkesinin ve milletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için çalışan Atatürk, bizlere gurur duyulacak, bağımsız ve modern bir cumhuriyet, sağlam temeller üzerinde yükselen barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bırakmıştır.
Milletimiz al bayrağının gölgesinde, geçmişten gelen ortak duygularını, birlik ve beraberliğini ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği, "En büyük eserim" dediği Cumhuriyeti daima ileriye taşımaya kararlıdır. Türkiye Cumhuriyeti, milletinden aldığı güçle sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları mesai mefhumu gözetmeksizin yılmadan, yorulmadan hayata geçiriyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle; aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kahraman Silah Arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Kurtuluş Mücadelemizin tüm isimsiz kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42