banner6

‘Mardin’e Tıp Fakültesi Müjdesi’ni  İLKHABER Gazetesi’nden öğrendiler

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulmasına karar verilen ve Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren  Tıp Fakültesi  kurulması haberi Mardin’de büyük  mutluluk yarattı. Mardin’e bağlı ilçeler ise bu mutlu haberi İLKHABER Gazetesi’nden öğrendi.

‘Mardin’e Tıp Fakültesi Müjdesi’ni   İLKHABER Gazetesi’nden öğrendiler

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-  Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulmasına karar verilen ve Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren  Tıp Fakültesi  kurulması haberi Mardin’de büyük  mutluluk yarattı. Mardin’e bağlı ilçeler ise bu mutlu haberi İLKHABER Gazetesi’nden öğrendi.

  Mardin, Savur, Ömerli, Midyat, Nusaybin ilçelerinde  Tıp Fakültesi  kurulduğu müjdesini  halka duyuran İLKHABER Gazetesini”  eline alanlar,  mutluluklarını yine İLKHABER Gazetesi aracılığıyla duyurdu. Böyle bir haberin kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini belirten Midyatlılar,  şunları söyledi:

“Bu  müjdeli haberi İlkhaber Gazetesinden öğrendik. Bu gazeteyi  çerçeveletip evimizde anı olarak  duvarımıza asacağız.  Mardin halkı adına  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bir  teşekkür yayımlayan İş İnsanı  Hayırsever Erdem Holding Yönetim  Kurulu başkanı Dr.  Zeynelabidin Erdem’e ayrıca teşekkür ediyoruz. Yıllardır Mardin’de bir tıp fakültesi kurulması için kendilerine düşen  görevi layıkıyla yapan  Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize STK Temsilcilerine,  Mardin Platformu yöneticilerine, Ak Parti Yönetimine, eski milletvekillerimize, Mardinliler adına kurulan Vakıf ve Derneklerimizin Yöneticilerine ve Mardin Sevdalılarına ve Gazetecilere teşekkür ediyoruz. Hepimiz  böylece muradımıza ermiş olduk. Şimdi sıra Kızıltepe ilçesine bir Ziraat Fakültesi kurulmasındadır.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42