banner6

Mardin’in Atom Karıncıa’sı 7/24 çalışıyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vali Demirtaş mesai mefhumu tanımadan gece gündüz, cumartesi, pazar demeden haftanın her günü çalışıyor.

Mardin’in Atom Karıncıa’sı 7/24 çalışıyor

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vali Demirtaş mesai mefhumu tanımadan gece gündüz, cumartesi, pazar demeden haftanın her günü çalışıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ndeki müdür ve daire Başkanı ve diğer görevlilerle birlikte Mardin ‘de çarşı ve pazarları gezen Vali Demirtaş, esnafla sohbet edip sorunlarını dinledi.  Vali Demirtaş ve beraberindekiler Tarihi Hasan Ayyar çarşısını ziyaret ederek  çarşı esnafıyla bir araya geldi.  

 Tarihi çarşıda esnafla sohbet eden Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı  Mahmut Demirtaş, “Devletimiz  bizi hizmet için görevlendirdi. Görevimizi en iyi şekilde yapabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bize oturmak yok. Sizin sorunlarınızı çözmek, huzur içinde yaşamanızı sağlamak için durup dinlenmeden çalışacağız.” Dedi.

Vali Demirtaş’ı Tarihi Hasan Ayyar çarşısında karşılayan Bakkallar ve Esnaf  Odası eski Başkanı Beşir Abakay, Vali Demirtaş’a tarihi çarşı hakkında bilgi verdi. Abakay, “Sayın Valim burası tarihi bir çarşıdır. Ancak üzerinde yeni yapılan yapılar bulunmaktadır. Tarihi yapının özelliğini bu yapılar bozuyor. Bu yüzden tarihi yapıyı bozan bu eklerin kaldırılmasını istiyoruz. Benim de burada yeni bir yapım var. Ben buna hazırım” dedi.  Konuyla ilgileneceğini belirten Vali Demirtaş, esnafın isteğinin en kısa zamanda yerine getirileceğini söyledi.  Vali Demirtaş’ın ziyaretinden memnun kalan çarşı esnafı  Vali Demirtaş ve beraberindeki ekibe teşekkürlerini dile getirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42