banner6

Marina Port jürisinin mimarları toplandı

Seyhan Gölü’nün daha etkin kullanılabilmesi için Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) tarafından yarışmaya açılan ‘Marina Port’ projesini değerlendirecek jürinin mimarları toplantıda bir araya geldi.

Marina Port jürisinin  mimarları toplandı

ADANA(İLKHABER) -  AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, “Seyhan Gölü kıyısında en kullanışlı, en modern, en estetik mekanları oluşturmak için ulusal ve uluslararası ödül sahibi mimarlardan projeler almaya başladık. Bu projeleri çok değerli akademisyen ve mimarlarımızla değerlendirmek için jüri oluşturduk. Adana’ya en mükemmel alanı ortaya çıkarıp başta yerel yöneticiler olmak üzere yetkililerin masasına koyacağız” dedi.

 

TURİZM GELİRLERİ ARTACAK

Projeyle görkemli ve kentin simgesi olacak bir yapıya kavuşan Adana’nın turizm ve ticari gelirlerinin de artacağını anlatan Başkan Gülcan, “Çocuklar, gençler, kadınlar ve emekliler kısacası her kesimin yararlanacağı yapıları ortaya çıkarmak için çaba gösteriyoruz. Ödüllü proje yarışmamız için mimarlarımıza 18 Mart 2014 Salı gününe kadar süre verdik. Bölgede teknelerin yer alacağı marinadan çocuk eğlence merkezlerine, restoranlardan alışveriş merkezlerine taleplerimizi ilettik. Özgün eserler çıkacağını düşünüyorum. Jürimizin değerlendireceği eserler arasında ilk 3’e girenleri 24 Mart 2014 Salı günü kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

 

-HABERİN KUTUSU:

JÜRİ BELLİ OLDU

AGİAD’ın ‘Marina Port’ projesini değerlendirecek jürinin üyeleri de belirlendi. Jüri şu isimlerden oluştu: Prof. Dr. Cana Bilsel (Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı), Prof. Dr. Erkin Ertan (Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı), Tamer Gülcan (AGİAD Yönetim Kurulu Başkanı), Halid Milli (AGİAD Genel Sekreteri), Enver Yılmaz (AGİAD Üyesi - Kentsel Planlamacı), Özlem Kulak, (Adana Büyükşehir Belediyesi-Mimar), Nevzat Efe Çelimli (Yüksek Mimar), Sinan Çelik (Yüksek Mimar), Ceyhun Baskın (Yüksek Mimar), Gülcan Ulutürk (Adana Şehir Plancıları Oda Başkanı)

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42