banner6

Masallardaki gibi sünnet düğünü

Şanlıurfa'nın tanınmış simalarından Eczacı Esin Polat ve eşi İzzet Polat, tek oğulları Adil Onur Polat'a Şanlıurfa'nın ünlü eşraflarından Ecz. Gülender Açanal ve eşi Ecz. Sıktı Açanal'ın kirveliğinde dillere destan bir sünnet düğünü yaptı. Düğün muhteşem müzikler ve ünlü sanatçılarla renk kazandı.

Masallardaki gibi sünnet düğünü
Masallardaki gibi sünnet düğünü

Şanlıurfa’nın tanınmış simalarından Eczacı Esin Polat ve eşi İzzet Polat, tek oğulları Adil Onur Polat'a Şanlıurfa'nın ünlü eşraflarından Ecz. Gülender Açanal ve eşi Ecz. Sıktı Açanal'ın kirveliğinde dillere destan bir sünnet düğünü yaptı. Düğün muhteşem müzikler ve ünlü sanatçılarla renk kazandı.

 

Masalları andıran düğün 3 gün 3 gece sürdü. Adil Onur'un erkekliğe ilk adım attığı sünnet düğünün ilk gecesinde Kirve Açanal ve Polat ailesi şehir dışından gelen misafirlerine bir konuk evinde Türk Sanat Müziği eşliğinde yemek verdi.

Saz ekibi ve ses sanatçılarının sahne aldığı gece de, Ecz. Kadir İshakoğlu, Kırıklareli Cumhuriyet Savcısı İbrahim Camdemircioğlu ve Urfa Lisesi  eski öğretmenlerinden Celal Aşar şarkılara eşlik ederken, Kirve Gülender Açanal Adil Onur'a zılgıtlarla esvap giydirdi. Adil Onur'un Sünnet düğünün 2. Gecesi ise Şehit Çamlık Düğün Salonun da sürdü. Polat ve Açanal ailesi, yaklaşık 1000 davetliyi yemek ve tatlı ikramıyla Grup Dergah'ın eşsiz ilahileriyle semazenlerin gösterisi ile ağırladı. 2. Gecede Adil Onur Polat, boynundaki beşi birlikleri, dolarları ve altınları taşımakta zorluk çekti.

Sünnet düğünün son gecesi 3. Gece ise iki ailenin yakın dostlarının katıldığı Hilton Garden İnn'de gerçekleşti.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcıları Emin İzol, İbrahim Güllüoğlu, Mahmut Kırıkçı, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat çiftçi eşi Sema Çiftçi, Kırıklareli Cumhuriyet Savcısı İbrahim Candemicioğlu ve eşi, Seracılar Derneği Başkanı Harran Üniversitesi Öğretim üyesi İş Adamı Müslüm Yanmaz, Bilim İlaç Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Kemal Mat ve İş Bankası Bayrampaşa Bölge Satış Müdürü Nesrin Mat, İş Adamları Adnan Taplamacı, Sami Yavuz, Osman Melik, Nuri Ezer, Osman Karabulut, Dr. İlhami Kılıç, Mehmet Alagöz, Diyarbakır Dicle Noteri Murat Açanal ve Harran Üniversitesi Öğretim üyelerini katıldığı sünnet düğünün de Adil Onur'u okul müdürü Ufuk Özgür, Sıtkı Açanalın çocukları Hazım, Nazlı ve Ömer Açanal ve öğretmenleri de yalnız bırakmadı.

300 e yakın davetlinin katıldığı sünnet düğünün de misafirlerden Halil Sezgin türküyleriyle başlangıç yaptı, Gaziantepten gelen ses sanatçısı ve sıra gecesi ekibide eşlik etti. Kirve Gülender Açanal sünnet çocuğu Adil Onura kına yaktı ve ikinci kez esvap giydirdi. Padişah kaftanı giyen ve kavuk takan Adil dolar yağmuru altında kaldı. Rüya gibi geçen 3 gün 3 gece sünnet düğünün de iki ailenin dostluğu pekişti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER