banner6

Mavi Çocuk Umut, insanların ışığı

Beynindeki tümörden dolayı 6 yaşında ölen Umut'un babası Kemal Yücel, oğlu adına "İyilik Derneği" kurdu

Mavi Çocuk Umut,  insanların ışığı

Mavi Çocuk Umut,

insanların ışığı

 

 

  ADANA (İHA) - Henüz 6 yaşındayken beynindeki tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ve organları ile minik bedenlere ikinci bir hayat veren Ali Utku Yücel’in adı, babasının kurduğu ‘iyilik derneği’nde ölümsüzleşti. ‘Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği’ adı verilen yeni oluşum, çocukların sevgi dolu bir dünyada yaşayabilmesi için çaba sarf edecek. 

  Derneğin ‘kurucu başkanlık’ görevini de üstlenen gazeteci Kemal Yücel’e, farklı meslek gruplarında olmalarına karşın, sosyal sorumluluk projelerine yaptıkları katkılarla öne çıkan 6 yürekli genç de eşlik ediyor.

  Derneğin başkan yardımcılığı görevini Ebru Arpağ üstlenirken, Halide Yıldırım dernek sekreteri, Mustafa Döş sayman oldu. Esra Turhan, Erdem Göktaş ve Eser Polat da derneğin kurucu üyeleri arasında yer aldı. Dernek çalışmalarına başlarken, gerçekleştirilen her yönetim toplantısında da yeni bir proje ele alınıyor.

  ‘Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği’ ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kemal Yücel, “Anne babaların, çocuklarını fark etmeleri ve onlara gereken ilgi ve alakayı göstermeleri konusunda çalışma yürütmek, sevgiden ve şefkatten yoksun çocukların anne babaları ile görüşmek, evlatlarının sevgi dolu bir dünyada büyümelerini sağlamak için eğitici öğretici bilgiler verilmesi, suça sürüklenen çocuklara yardım elinin uzatılması amacıyla çözümler bulmaya çalışacağız” dedi.

 

  İSTİSMARI ÖNLEYECEĞİZ

  Bireyin doğum öncesinden başlayarak, tüm gelişim evrelerinde sağlıklı bir şekilde yetişmesine sağlamak, fiziksel, duyusal ve cinsel istismarının önlenmesi noktasında çalışmalar yürüteceklerini dile getiren Yücel, hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında da bilgi verdi. Mobil, sokak ve hastane ekipleri oluşturacaklarını ifade eden Yücel, “Mobil ekipler; meslek elemanları, sağlık personeli, önder çocuk ve kolluk kuvvetlerinden oluşacak” diye konuştu.

  Yücel, şöyle devam etti:

  “Sokak ekipleri, şehir merkezi ve terminallerde kolayca ulaşılabilecek çocukların durumu ile vatandaşlar tarafından yapılan ihbarı değerlendirecek. Hastane ekipleri de, hastanelerde tedavi altında olan kanser hastası çocuklar için moral verici etkinlikler düzenleyerek, onların tedavilerinin sürdürülmesi noktasında maddi destek vereceğiz. Tüm bunları da derneğimize yapılacak bağış ve üyelerimizden toplanacak aidatlarla gerçekleştireceğiz. Bizim yüreğimiz ve umutlarımız zengin.î

  (ADN-Y)

 

05.03.2014 08:30:15  TSI

NNNN

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER