banner6

MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe açıldı

MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe, “Adana’ya hizmet” parolasıyla açıldı.

MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe açıldı

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe, “Adana’ya hizmet” parolasıyla açıldı.

Adana’nın Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerinde 600 metre karelik bir alanda MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe açıldı. MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe’nin işletmecisi Mehmet Emre Çil

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi.  21 yaşında olan ve eğitimin içerisinde bulunduğu için eğitim konusunda kentte eksikliği gözleyen Çil, Adana’da eğitim sektörüne katkı koymak için kolları sıvadı. Uzun süre araştırdığı ve eksikliğini gördüğü konuları tek tek bir arada toplayan Çil, MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe’yi açma kararı aldı. 600 metre kare alan üzerinde 2 katlı bir alanda kurulan MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe’de kafe alanı, kitap alanı, kırtasiye alanı, özel vip odaları, söyleşi yapılabilinecek alanlar yer aldı.

RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

Kentteki önemli bir eksiği tek çatı altında gideren MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe’nin resmi açılışı da gerçekleşti. MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe’nin açılışını iş adamları, STK Temsilcileri ve eğitim gönüllüleri ile birlikte İşletmenin sahibi Mehmet Emin Çil gerçekleştirdi. Burada MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe hakkında muhabirimize bilgiler veren  Çil, “Burayı açmamızın en büyük etkeni öncelikle eğitime hizmet. Eğitimle ilgili birkaç tane eksik gördük Adana genelinde. Ticari kaygıyla çok bakıldığını görüyoruz. Ticari kaygının üst safhada olmasından dolayı bizde burada kendimizle etkileşim içerisinde bir öğrenci kardeşleri olarak burayı faaliyete geçirdik.”dedi.

A’DAN-Z’YE HER ŞEY BULUNUYOR

MEÇ Kitap Kırtasiye Kafe hakkında bilgiler veren Çil, “İş yerimizde içerde kafe bölümümüz bulunuyor. İçeriye doğru yöneldiğimiz zamanda kitaplarla oyun bölümleriyle, 0-6 yaş grubunun kendileriyle oturabilecekleri alanlarla bir hizmet alanı sunuyoruz. Yardımcı kaynaklarımızdan tutun kültürel bütün kaynaklara kadar bütün kitaplarımız mevcut. Binamızın alt tarafından kırtasiye bölümümüz bulunuyor. Kırtasiye bölümümüzde A’dan-Z’ye her türlü araç gereklerini öğrencilerimiz, velilerimiz temin edebiliyorlar. “  diye konuştu.

VİP ODALAR

Özel kapsül alanlar oluşturduklarını anlatan Çil, oluşturulan kapsül alanlarda öğretmenler ile öğrencilerin ders çalışabileceklerini belirterek, “Bunun yanı sıra alt bölümümüzde vip odalarımızda mevcut. Bu kapsül odalarımızda öğretmenlerimiz öğrencilerimiz veya farklı bölümlerde işler yapan eğitim gönüllülerimiz olsun, psikologlarımız olsun, bu kapsül alanları kullanabiliyorlar. Kapsül alanların içerisinde eğitim verebiliyorlar. Eğitimin yanı sıra öğrencilerimiz toplantılar yapabiliyorlar.” ifadelerini kullandı.  

SÖYLEŞİ ALANLARI

Yazarlar ile okurları bir araya getirecek alanların bulunduğunu dile getiren Çil, “Burayı Adana’ya hizmet olarak açtık. Bunu neden söylüyorum. Çünkü işyerimizin içerisinde orta bölümümüz yani en önemli dediğimiz bölümümüzü yazarlarımıza ayırdık. Yazarlarımıza, söyleşi yapmak isteyenlere, fenomenlerimize burada soru cevap şeklinde veya hayat hikayelerini anlatmaları babında bir ağ oluşturduk. Bu katılım alanı dolarsa eğer yerimiz olmazsa, izlemek isteyenler ama katılamayanlar olursa eğer dijital platformlarda yayın yapacağız. Güzel isimler getirmeyi düşünüyoruz. O isimlerimizle Adanalıları buluşturmak istiyoruz. Adana’dan birçok sanatçı çıktı. Bunların çok fazla sahiplenilmediğini görüyoruz. Bu insanlarımızı burada ağırlamak istiyoruz.” diye konuştu.  

600 METRE KARE ALAN ÜZERİNDE KURULDU

İşletmelerinin 600 metre kare alan üzerine kurulu olduğunu kaydeden Çil sözlerini şöyle tamamladı;

 “600 metre karelik bir alana sahip yerimiz. İşletmemiz iki katlıdır. Her alanı dolu dolu kullandık. Görsel tasarıma, fotoğraf çekim alanlarına, aynı zamanda söyleşi bölümlerine yer verdik. Eğitim sektörüne büyük bir hizmet edeceğimizi düşünüyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42