banner6

Mecliste trafik vurgusu

MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, trafik kazalarına dikkat çekerek, ‘’Şambayat Köyünden gelirken orada bir yükseklik var. Gelişlerde çok kaza oluyor. İnsanlar çok hızlı geliyorlar. Yolun 1-2 metre aşağı çekilmesini rica ediyorum.’’ dedi.

Mecliste trafik vurgusu

Mustafa Gül

ADANA (İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı oturumları devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mustafa Bayar başkanlığında toplanan mecliste gündem dışı söz alan, MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ; kentte meydana gelen trafik kazalarına dikkat çekti. Trafik kazalarının çoğaldığına dikkat çeken Cemal Demirdağ, Yüreğir’de Kışla Caddesi ve Ege Bagatur Bulvarının birleştiği alanda Adliye yapılmasıyla birlikte bölgede trafiğin daha da yoğunlaştığını söyledi.

Demirdağ, ‘’Orada yoğun bir trafik oluşmaktadır. Aralıklarla görüyoruz kaza meydana gelmektedir. Buraya çok acil trafik işaretlerinin konulmasını ve yapılmasını rica ediyorum. Bir diğeri de arkadaşlar, Kabasakal Mezarlığı önünde gündüzleri orası bilindiği gibi aynı zamanda sürücüler eğitim alanı, çok yoğun bir trafik var. Orada hemen, hemen her gün kaza meydana gelmektedir. Yine ayrıca ’’Şambayat Köyünden gelirken orada bir yükseklik var. Gelişlerde çok kaza oluyor. İnsanlar çok hızlı geliyorlar. Yolun 1-2 metre aşağı çekilmesini rica ediyorum.’’ifadelerini kullandı.

Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan, kızının mezuniyet haberini meclis üyeleri ile paylaştı. 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü kutlayan Seyhan, ‘’Kamuda veya özelde farklı meslek alanlarında hizmet veren ve görev alan bir dolu insanımız, emekçimiz var. Bunların kendi mesailerine dönük, emeklerine dönük, mesleklerine dönük örgütlenmeleri ve bu mesleklerini duyurabilen ve kamuoyunda karşılık almalarını sağlayabilecek ve duyarlılığını getirecek günleri vardır. Örneğin 24 Kasım’da Öğretmenler Gününde olduğu gibi. Elbette ki 24 Kasım’da öğretmenlerimize dönük gereken duyarlılığı gösteren mesajlarımız olacaktır. Ama bugün 22 Kasım Diş Hekimleri Günü. Kamuda ve özelde görev alan, mesleğini başarıyla yapan emeğinin karşılığını alsa da, almasa da halkın sağlığı ile ilgilenen tüm hekimlerimizin gününü kutluyorum. Bu hekimler arasında 1 kişi var ki var ki benim için farklılık ifade ediyor. Kızım bu yıl diş hekimi olarak mezun oldu. Mesleki hayatına da adımını atmış oldu. Bu gururu da bana ve aileme yaşattığı için kızıma teşekkür ederken, meslek hayatında başarılar diliyorum ve tüm hekimlerimizin gününü bir daha kutluyorum.’’ diye konuştu.

Gündemde bulunan 4 teklif oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi yarın saat 14.00’da çalışmalarına devam edecek.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER