banner6

Meclisten devrim niteliğinde karar

Adana Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı son oturumu Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak başkanlığında gerçekleşti. Meclis oturumunda ilk kez D-400 Karayolu’nun güney kısımlarında revizyon nazım imar planı uygulama kararı çıktı.

Meclisten devrim niteliğinde karar

Meclisten devrim niteliğinde karar


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı son oturumu Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak başkanlığında gerçekleşti. Meclis oturumunda ilk kez D-400 Karayolu’nun güney kısımlarında revizyon nazım imar planı uygulama kararı çıktı.

20 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis oturumunda Seyhan İlçesi D-400 Karayolu Güneyi’nde bulunan 1’den 7’ye kadar olan planlama bölgelerinde 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planına ait komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen gündem maddelerinin kaçak yapılanmanın önüne geçileceği ifade edildi.  

Özelikle konu Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da büyük bir sevinç uyandırdı. Karalar gündemle ilgili yaptığı konuşmada, D-400 Karayolu’nun güneyinde kalan bölgelerin kaçak yapılaşmaya karşı tamamen imarlı hale getirilmesi gerektiğini belirtti. Karalar, D-400 güneyinin tamamının imarlı hale getirilmesi gerekli. Bu konu ilk kez yapılmaktadır. Bu da kaçak inşaatların engellenmesi anlamına geliyor.  19 Bin civarında kaçak inşaat var. Buralarda imara açılıp ruhsat verildiğin de kaçak inşaatlarla hep beraber mücadele etmiş olacağız.  Devrim niteliğinde karar alındığı için yürekten kutluyorum.” dedi.

Karalar, birde meclis gündemine alınması için kentin güneyine hastane yapılması konusunu aktardı. Kentin güneyi için hastane eksikliğinin büyük sıkıntı olduğunu işaret eden Karalar, “D-400’ün güneyindeki programla ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerle uyumlu çalışması Adana’ya kazandırıyor. Özellikle kentin güneyine hizmet edecek bir hastaneye yer verelim. Sağlık Bakanlığından önerisi de çıkmış sanırım. Bu çok önemli bir hizmet olur. Bunun meclis gündemine alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak’da Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın kentin güneyini kapsayacak talebini bir sonraki mecliste gündeme alacaklarını belirtti. Meclis oturumu 9 Kasım 2015 tarihinde tekrar toplanmak üzere kapatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER