banner6

Medya, Şanlıurfa için buluşuyor

Kurulduğu günden itibaren yaptığı faaliyetler ile örnek olan ve sosyal yaşama katkı sunan Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, bu kez kentin imajının doğru anlatılması ve Şanlıurfa turizminin tanıtılması için adım atıyor. Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, Şanlıurfa'nın Türkiye ve dünyaya tanıtımında medyanın etkin rol alması amacıyla yaygın medya ile yerel medya ve kent bürokrasisini düzenleyeceği seminerde bir araya getirecek.

Medya, Şanlıurfa için buluşuyor
Medya, Şanlıurfa için buluşuyor

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Kurulduğu günden itibaren yaptığı faaliyetler ile örnek olan ve sosyal yaşama katkı sunan Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, bu kez kentin imajının doğru anlatılması ve Şanlıurfa turizminin tanıtılması için adım atıyor. Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, Şanlıurfa'nın Türkiye ve dünyaya tanıtımında medyanın etkin rol alması amacıyla yaygın medya ile yerel medya ve kent bürokrasisini düzenleyeceği seminerde bir araya getirecek.

Daha önce internet medyasının önemli isimlerinin konuk edildiği organizasyona ev sahipliği yapan Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, bu kez Türk basının amiral gemisi olarak kabul edilen Hürriyet Gazetesi'nin önemli yazarlarından Yalçın Bayer ile CNN Türk ve Doğan Haber Ajansı (DHA) editörlerini Şanlıurfa'da ağırlayacak. Bu yıl 2'ncisi düzenlenecek olan seminerde, Şanlıurfa'nın toplumdaki algısının değiştirilmesi ve yenilenen yüzü ile imajının doğru tanıtılıp, turizminin anlatılması için yapılması gerekenlerin tartışılacak. Kent bürokratlarının da katılımı, talepleri ve beklentilerini aktaracağı seminerde, Hürriyet, CNN Türk ve DHA'dan katılan gazeteciler ise yayın noktasında yapılması gerekenleri anlatacak. Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer'in Şanlıurfalı gazetecilere tecrübelerini aktaracağı seminerde, CNN Türk ve DHA editörleri ise, televizyon ve ajans haberciliğini konuşacak.

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler, alanda görev yapan gazetecilerin bir araya gelmesiyle oluşturdukları derneğin çalışmalarına başladığı  günden itibaren hem mesleki alanda önemli etkinlikler düzenlediğini, hem de Şanlıurfa merkezli projeler üreterek kent yaşamına katkılar sunduğunu vurguladı. İkincisi düzenlenen seminerin bundan sonraki süreçte devam edeceğini de vurgulayan Güler, "Düzenli hale getirmeyi hedeflediğimiz seminerlerimize, yıllarını mesleğine adamış gazetecileri davet edip, hem tecrübelerini dinleyeceğiz, hem de zihinlerde oluşan Şanlıurfa imajının yanlışlığını anlatacağız. Şanlıurfa'yı seven ve Şanlıurfa için çalışan gazeteciler olarak yaşadığımız şehre borçlu olduğumuz düşüncesiyle bu etkinlikleri düzenliyoruz. Hedefimiz hem genç arkadaşlarımızın tecrübe kazanması, hem de Şanlıurfa'nın daha iyi tanıtılmasıdır. Bu seminerimizde de yaz sezonunu dikkate alarak turizm konusunu ele almak istedik. Hürriyet, DHA ve CNN Türk'ten gelecek olan arkadaşlarımız da, gezerek daha iyi tanıyacakları Şanlıurfa turizmi için yapılması gereken ve yapabilecekleri yayınları bizlere aktaracaklardır." dedi.

Güler, cumartesi günü saat 13.30'da El Ruha Otel'de düzenlenecek olan seminere tüm gazetecilerin ve Şanlıurfalıların davetli olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER