banner6

Mehmet Ay başkanlık görevini devraldı

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Adana’da çalınmadık kapı girilmedik ev bırakmayıp Adana’yı hak ettiği konuma getireceğiz” dedi.

Mehmet Ay başkanlık görevini devraldı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Adana’da çalınmadık kapı girilmedik ev bırakmayıp Adana’yı hak ettiği konuma getireceğiz” dedi.

 AK Parti Adana İl Teşkilatı'nda görev değişikliği gerçekleştirildi. Devir teslim töreninde AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, görevini yeni atanan AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’a bıraktı.  İl binasında gerçekleşen devir teslim törenine partililer yoğun ilgi gösterdi.  Mehmet Ay’ın parti binasına gelmesiyle iki adet koyun kesildi. Davul zurna eşliğinde coşkuyla karşılanan Mehmet Ay Daha sonra parti binasına girdi.

KENTTE BİR HAREKETSİZLİK VARDI

Parti Salonu’nda gerçekleşen devir teslim törenine, AK Parti Milletvekilleri, geçmiş dönemlerde görev alan il başkanları, ilçe başkanları belediye başkanları ve çok sayıda partili hazır bulundu. Duaların okunmasıyla başlayan devir teslim töreninde ilk olarak konuşan Şerif Güler,  “AK Parti’de kongre süreçleri başladığını belirtti.  Düğün bayram havası hakim olduğunu anımsatan Güler, “Biliyorsunuz kentte bir hareketsizlik vardı. Ben öncelikle 6 yıl önce Fikret Yeni Başkanı’nın yönetimine girdim. 6 yıl birlikte çalıştığım arkadaşlarıma Fikret Başkanıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sonuçta AK Parti’nin Cumhurbaşkanımızın temsilcileri olarak çok gururlu bir 6 yıl geçirdik burada.” dedi.

GÜZEL BİR SEÇİM DÖNEMİ GEÇİRDİK

Kendisinin bir yıldan buyana başkanlık görevine vekalet ettiğini hatırlatan Güler, “Ben Fikret Başkanımdan sonra son bir yıldır başkanlık görevine vekalet ettim. Mesaimi, bütün zamanlarımı mümkün olduğu ölçüde buraya harcamaya gayret ettim. Burada tüm arkadaşlarımla ilçe başkanlarımızla tüm teşkilatımızla güzel bir seçim dönemi geçirdik. Belki başarılı değil gibi görüldüyse de sahada elimizden geldiğince güzel hizmetler yaptığımıza inanıyorum. Bu günden sonra Sayın Mehmet Ay Başkanımızın partimizi daha iyi yere getireceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

GÜLER: AY SİYASETE YABANCI BİR İSİM DEĞİL

Mehmet Ay’ın siyasete yabancı bir isim olmadığını anlatan Güler, Ay’ın 2023 seçimlerinde Adana’yı AK Parti olarak laik olduğu yere geleceğine inandığını belirterek, “Sonuçta siyasete yabancı değil. Gençlik Kolları Başkanlığımızı yaptı. 37 yaşında. Çok güzel oluşumlar yaparak birlik beraberlik içerisinde Allah nasip ederse 2023 seçimlerinde Adana’mızı AK Parti olarak laik olduğu yere geleceğine inanıyorum. Arkadaşıma yolun açık olsun diyor, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BAYRAK DEĞİŞİMİ

Partililere hitap eden Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ay ise, insanların refahı ve huzuru için insan merkezli bir siyaset üreteceklerini işaret ederek, “Siyasette devir teslim törenlerinde sıkça kullanılan bayrak değişimi tabiri vardır. Ben Adana’da İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini ifa ederken de,  biz sadece bayrak tutan, taşıyan ve atan bir gençlik olmayacağız dedik. Yetiştiğim sosyolojik ortamdan aldığım ilham ile mazlumların, mağdurların ve kimsesizlerin sesi olacağız. Bütün bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. İnsanların refahı ve huzuru için insan merkezli bir siyaset üreteceğiz. Bugün aynı fikriyatla şunu ifade ediyorum ki, AK Parti’nin milli ve küresel vizyonunun vücut bulması için alın teri dökeceğiz. Birlik ve beraberlik ortamının daha da güçlenmesi için çalışacağız.” şeklinde konuştu.  

ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

Adana’da çalınmadık kapı girilmedik ev bırakmayıp Adana’yı hak ettiği konuma getireceklerine vurgu yapan Ay, “Adana’da çalınmadık kapı girilmedik ev bırakmayacağız. Adana’da her evin kapısı en az bir kere teşkilat mensuplarımız tarafından kapıları çalınacak, hal hatır sorulacaktır. Yolu daha evvel Ak Parti Teşkilatlarıyla kesişen ama farklı nedenlerden dolayı kabuğuna çekilmiş kaç kardeşimiz büyüğümüz gencimiz, ablamız varsa ayaklarına giderek, yeniden teşkilat saflarına gelmeleri için davette bulunacağız. Adana’da Ak Parti için vefa ve geri dönüş sürecini inşallah hep birlikte başlatacağız.” dedi.

YENİ DÖNEMİN ANAHTAR KELİMELERİ

Mehmet Ay, yeni dönemin anahtar kelimelerinin olduğunu anlatarak, “Yeni dönemin anahtar kelimeleri, vefa, samimiyet, güçlü iletişim, ortak akıl ve katılımcılık olacaktır. Bugün gerçekten inanılmaz derecede mutluyum. Her şeyden önce beni bugünüme getiren aileme, beni bugünlere getiren Devletime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Büyüklerimizin tecrübelerinden tek tek istifade edeceğim. Geçmiş dönem il başkanlarımızı ziyaret ettim. Benim için bir gariban hakkımı yemiştir diye intikal ettiğinde, Ak Parti İl Başkanlığı’nın bütün makamlarını sizler kullanabilirsiniz. Dilediğiniz kişiye, dilediğiniz teşkilata hukuk imkanları ölçüsünde talimat verebilirsiniz. Sizlerin talimatı, bizlerin talimatıdır dedim.” diye konuştu.  

TÜRKİYE’YE YÜK OLMAYACAĞIZ

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ak Parti Genel Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ettiğini belirten Ay, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sayın Cumhurbaşkanımıza maalesef şunu da ifade ettim. Adana olarak bu güne kadar hep Türkiye ortalamasının altında geldik. Benimde bunda kabahatim var dedim. Sizden bir kez daha özür diliyorum. Biz Türkiye’ye yük olduk Adana olarak. Ancak artık biz Türkiye’ye yük olmaktan çıkıp, Türkiye’nin yükünü alacağız. Ben buna güveniyorum, sizde bana güvenin dedim.  Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Adana’yı hak ettiği konuma getireceğiz. Jülide Hanımı ziyaret ettim. Çok genç yaşlarda ülkemize hayır ve çok güzel hizmetler yaptı. Kendisinin ziyaretimiz esnasında gösterdiği ilgiden mutlu oldum. Sayın Bakan’ım, ‘Biz her zaman teşkilatın emrindeyiz. Bu dava sizlerin omuzlarında yükselecek ve biz hep beraber büyük Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz’ dedi. Sizlere selamlar söyledi.”

GÜLER’E TEŞEKKÜR

Bir yıl boyunca il başkanlığı görevini yürüten Şerif Güler’e teşekkürlerini sunan Ay, “Sevgisi Şerif Ağabeyim güler yüzlü,  sinirleri alınmış, kızmaz değerli bir kişiliktir. Bende güler yüzlü bir adamım. Eşim sen uyurken bile gülüyorsun diyor. Ama Şerif Ağabeyim beni geçti. Allah razı olsun çok zor dönemde çok güzel hizmetler yaptı. Biz kendisiyle yol yürümeye devam edeceğiz. Biz tüm arkadaşlarımız bizim değerlilerimizdir. Bizim kimseyi kaybetme lüksümüz yok.  Biz mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz. Sevgili Şerif Başkanıma bugüne kadar gösterdiği başarılı ve samimi çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından Şerif Güler, koltuğunu yeni AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’a devretti.    

                                        

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42