banner6

Memurdan hükümete kırmızı kart

Yapılacak zam oranında anlaşma sağlanamamasına tepki gösteren memurlar iş bırakıyor

Memurdan hükümete  kırmızı kart

Yapılacak zam oranında anlaşma sağlanamamasına tepki gösteren memurlar iş bırakıyor

 

 

Memurdan hükumete

kırmızı kart

 

 

  ADANA (İHA) - Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi, Türk Eğitim-Sen Adana 2 Nolu Şube Başkanı Kamil Köse, bugün tüm iş kollarında iş bırakma eylemi yapacaklarını ve bundan sonra sınavlarda görev almayacaklarını belirtti. 

  Türk Kamu-Sen, KESK ve Birleşik Kamu İş sendikası, memurlara yapılacak zam oranında anlaşma sağlanamamasına tepki göstermek amacıyla İnönü Parkı'nda eylem yaptı.

  Burada konuşan Köse, bugün tüm iş kollarında iş bırakma eylemi yapacaklarını belirterek, "Diğer sendikalara da buradan sesleniyorum. Öğretmenler olarak bundan sonraki bütün sınavlarda görev almayacağız. Şimdiden tedbirlerin almasınlar. Biz asla ve asla vatandaşımızın mağdur edilmesi noktasında değiliz. Halkımıza, öğrencilerimize, velilerimize karşı yapılan bir hareket değildir. Biz bunların telafisini devlet memuru olarak mutlaka yerine getiririz. Bu konuda kimsenin tereddüdü olmasın. Ancak ekmeğimiz ve geleceğimiz için mücadele etmek zorunda bırakıldık" dedi.

  KESK Adana Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Kamuran Karaca, Memur-Sen üyelerinin yarınki eyleme katılma kararını nedeniyle kutladıklarını söyledi.

  Sendika üyeleri basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı. Yarın iş bırakacak olan memurlar İnönü Caddesi'ndeki SGK önünde toplanarak 5 Ocak Meydanı'na kadar yürüyecek. Buradan da tekrar İnönü Parkı'na gelecekler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER