banner6

METİP kapsamında yapılacak çaılışmalar değerlendirildi

Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) kapsamında 2021 yılı eylem planı hazırlıkları, Adana Valisi Süleyman Elban başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı.

METİP kapsamında yapılacak çaılışmalar değerlendirildi

ADANA(İLKHABER)-Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) kapsamında 2021 yılı eylem planı hazırlıkları, Adana Valisi Süleyman Elban başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı.

Valilik toplantı salonunda kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri ile bir araya gelen  Vali Elban, öncelikli hedefin mevsimlik tarım işçilerinin daha insani koşullarda yaşamalarının sağlanması olduğunu ifade etti. Önceleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelen geçici işlerden oluşan mevsimlik tarım işçiliğinin, ilimizin ekolojik yapısı ve iklimsel elverişliliği sebebiyle zamanla kalıcı hale geldiğini belirten Vali Elban, Suriye krizinden sonra çok fazla sayıda sığınmacının bu alanda çalışmaları nedeniyle ovadaki sorunların daha da büyüdüğünü dile getirdi.

Karşılıklı görüş alıverişiyle devam eden toplantıda Vali Elban; genel güvenlik ve asayiş açısından kolay kontrol edilebilir noktada 80 çadırı geçmeyecek büyüklükteki geçici (çadır) yerleşim alanlarının yapılması talimatını vererek bu alanların altyapısının iyileştirilmesini, zeminin çamurdan kurtarılmasını ve pazar alanı gibi çadırların üstlerinin örtülmesini istedi.

Toplantı, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42