banner6

Mezun oldukları gün işe başladılar

Temsa Global ve Çukurova Üniversitesi'nin İşbirliği ile 4 yıl önce açılan otomotiv mühendisliğinin ilk mezunları mezuniyet belgelerini aldı ve işbaşı yaptı

Mezun oldukları gün işe başladılar
Mezun oldukları gün işe başladılar

 

  ADANA (İHA) - Otomotiv sektöründe nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, yetkin, uzman elemanlar yetiştirmek amacıyla Temsa Global ile Çukurova Üniversitesi'nin yürüttüğü işbirliği sonunda bölümden mezun olan öğrenciler Temsa'da işe başladı. 

  Temsa Global'in desteği ile Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bünyesinde açılan Otomotiv Mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler, Temsa'da düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı.  İlk mezunlardan otomotiv mühendisliğini başarı ile tamamlayan 6, makine mühendisliği lisans programı okurken başarısı nedeniyle otomotiv mühendisliğinde çift ana dal yapma hakkı kazanıp eğitimini tamamlayan 2 ve 1 adet de otomotiv mühendisliğinde yan dal eğitimini tamamlayan toplam 9 gençten 8'i, aynı gün Temsa'da işe başladı.

  Bir mezun ise yaşının diğer arkadaşlarından büyük olması nedeniyle önce askerlik görevini yerine getirmek ve daha sonra Temsa'da işe başlamak istedi. Mezunların 6'sı Temsa'nın Ar-Ge bölümünde, 2'si ise üretimde görev aldı.

 

  "SADECE İŞ DEĞİL 4 YIL BOYUNCA EĞİTİM DESTEĞİ VERİLDİî

  Törende konuşan Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, "Temsa, sadece mezunları işe almakla kalmadı, 4 yıl boyunca onlara eğitim desteği vermeyi ve sponsor olmayı sürdürdü, tez ve projeleri için uygulama alanları ve laboratuvarlar açtı. Gerek Otomotiv Mühendisliğinde okuyan öğrenciler için yapılabilecek en iyi şeyi Temsa Global yaptı, her tür taleplerimizi anında karşıladı, uygulamalı derslerimiz için akademik unvana sahip, çok iyi İngilizce bilen teknik elemanlarıyla öğretim desteği verdiî

  Temsa Global CEO'su Tamer Ünlü de, üniversite-sanayi işbirliğinin nitelikli işgücü yetiştirilmesinde büyük önem taşıdığını söyleyerek, "Çukurova Üniversitesi ile yaptığımız işbirliğinin sonucunu en güzel şekilde aldık. Bundan sonra da üniversite ile işbirliğimiz artarak devam edecek. Üniversite ve meslek yüksekokulları ile işbirliği yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

  Temsa Global İnsan Kaynakları Direktörü Tekin Koçak ise şunları söyledi:

  "Sürdürdüğümüz bu işbirliği ile Çukurova Üniversitesi ihtiyacımız olan Otomotiv Mühendislerini kendilerinden beklentilerimizi karşılayacak şekilde yetiştirmektedir bu nedenle de Temsa Global A.Ş.'de yeni mühendis ihtiyacımızı karşılarken Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği lisans ve lisansüstü mezunlarına öncelik tanıyacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42