banner6

MHP’den Mardin çıkarması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, ‘Adım adım 2023 İl İl Anadolu’ temalı programı kapsamında Güneydoğu’ya çıkarma yaparak, Mardin’de program düzenledi.

MHP’den Mardin çıkarması

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, ‘Adım adım 2023 İl İl Anadolu’ temalı programı kapsamında Güneydoğu’ya çıkarma yaparak, Mardin’de program düzenledi.

MHP heyetinin, ‘Adım adım 2023 il il Anadolu' temalı programı kapsamındaki durağı Mardin oldu. Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve MHP Mardin İl Teşkilatı ile bir araya gelen MHP Gaziantep Millet Vekili Sermet Atay, vatandaşlarla ve milletle hemhal olmak, bütünleşmek için alanda ve sahada olduklarını belirterek, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin 81 ilinde var olduğunu ve var olmaya devam edeceğini bildirdi.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin takdirleri ile ve talimatlarıyla adım adım 2023 il il Anadolu temalı programlarını bütün illerde gerçekleştirmeye gayret ettiklerini belirten  MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Bugün de Mardin’imizdeyiz. Gerçekten Türkiye'miz çok hassas bir süreçten geçmektedir. Birçok olayların, sıkıntıların cereyan ettiği bir zaman dilimindeyiz. Baktığımızda bir taraftan salgınlar, yangınlar, depremler, sel felaketleri, kuraklık ve iklim olayları maalesef dünyayı ve ülkemizi gerçekten zor bir duruma sokmuştur. Bu sadece Türkiye'de olan bir sıkıntı değildir. Dünyanın her yerinde maalesef ki esnaflarımızda, ticarette ve bütün insanlarımız da etkilenmiştir” dedi.

Her şeyi öncesinde ülkemizin, devletimizin

bekası birliği ve dirliği gelmektedir

Mardin'e yıllarca gelip gittiklerini kaydeden Klavuz, “Ziyaretlerimiz oldu. Dün ve bugün Mardin kıyaslandığında gerçekten büyük gelişmelerin olduğunu görmekteyiz. En önemlisi Mardin’imizde bugün bir güven vardır, huzur vardır, birlik vardır, dirlik vardır. Mardin üzerinde Güneydoğu ve Doğu Anadolu üzerinde devletimizin, milletimizin bütün düşmanlarının sinsi oyunlarının olduğunu çok iyi bilmektesiniz. Devletimize başkaldıranlar, milletimize kurşun sıkanlar, insanlarımızı inim inim inletenler Allah'a şükürler olsun, bugün o günleri tekraren milletimize yaşatamıyorlar. Çünkü devletimizin iradesi, milletimizin huzuruna çok şükür ki dönüşmüştür. Dün maalesef bu bölgelerde bölücüler insanlarımıza her türlü zalimliği yapıyorlardı, zulmü yapıyorlardı. İnsanlarımıza maalesef ki her türlü saldırıyı yapıyorlardı ama bugün askerimizle, polisimizle, jandarmalarımızla, koruyucularımızla bütün Doğu ve Güneydoğu huzurun ve güvenin adresidir” diye konuştu

MHP il Başkanlığı Bilen tesislerindeki toplantıya katılanlara öğle yemeği kavurma ve pilav ikramında yapıldı.

Uzun yıllardır ve ilk defa MHP’nin bir araya geldiği  Mardin’de STK temsilcilerinin yanı sıra Mardin, Diyarbakır Metropoliti Saliba Özman ve arkadaşlarının toplantıya katılmaları dikkat çekti. Özmen” Biz hiçbir siyasi parti temsilcisi değiliz Davet ettiler geldik, başka partilerin davetlerine de gideriz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42