MHP’nin 1 Kasım adayları

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana’da 26. Dönem milletvekilliği aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

MHP’nin 1 Kasım adayları

MHP’nin 1 Kasım adayları

 
 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP)  Adana’da 26. Dönem milletvekilliği aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Adana Seyhan Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısı MHP İl Başkanı Yusuf Baş’ın adayları tek tek tanıtmasıyla başladı. Ardından ise basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Adayı Mevlüt Karakaya, MHP’nin koalisyondan yer almayan yada hükümetin kurulmasından kaçan bir siyasi parti olmadığını savundu. Sürecin milletin gözü önünde cereyan ettiğini hatırlatan Karakaya, kendilerinin 4 şart ortaya koyduklarını kaydetti. Bu şartların partilerinin değil de, Türk Milleti’nin şartları olduğunu söyleyen Karakaya, “Bu 4 şart partinin değil, Türk Milletinin şartıdır. Ülkenin birliği, bütünlüğü, bölünmezliği ile ilgili ciddi endişeleri vardı. Bu endişeleri dile getiren, muhataplarında bu konuda bir garanti isteyen bir teminat isteyen bir tutumu oldu. “ dedi.

Bu maddeleri açıklayan Karakaya, “Neydi bu maddeler? Anayasanın değiştirilemez 4 maddesiydi. MHP anlaşmaz yada uzlaşmazlık tavrı olarak ifade edilen. Neydi bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin Türkiye Devleti’nin Cumhuriyet olduğu, bayrağının beyaz ay yıldızlı  al bayrak olduğu, milli marşımızın İstiklal Marşı  olduğu, başkentinin Ankara olduğu, resmi dilinin Türkçe olduğuydu. Bunu şart olarak ortaya koydu. Bunu kabul etmeyen yada dışında bir talep olabilir mi?  İkincisi neydi çözüm sürecinin tamamen durdurulmasıydı. Buzdolabına konulması değil. Üçüncüsü 17 -25 operasyonları ile ilgili ortaya çıkan konularının önündeki engellerin kaldırılarak bağımsız yargının önünün açılmasıydı. Kimseyi bu konuda suçlamıyoruz. Dördüncü şart ise, Sayın Cumhurbaşkanı’nın anayasa şartlarına uyun kalması gibi bu 4 şartı ortaya koydu. Devlet Bahçeli’yle bir koalisyon görüşmesi olmadı. Şartlara uyulmadı ve MHP’de koalisyona dahil edilmemiştir. “ şeklinde konuştu.

MHP’nin erken seçimin ülke için tam bir zehir niteliği taşıdığını öne süren Karakaya, “MHP’nin koalisyona girmediği gibi bir tutum olmamıştır. MHP Bu dönemde erken seçimin bu dönem için bir zehir olacağını belirtmiştir. MHP’nin hedefi tek başına iktidara gelmesidir. Şuan ona kilitlenmiştir. AK Parti’nin  bir dahaki seçimde koalisyonu engelleme gibi bir olasılığı olmayacaktır. Bu gün PKK ile mücadele yapılmıyor. PKK süreçte güçlendi ve iç savaşa hazır hale geldi. Yolları bombalar döşedi. Terörle mücadelede diye bir şey yok burada. Erken seçimin arkasında yatan başkanlık sistemidir. Bu süreçte Türk Milleti’nin belinin kırıldığını gördük. 2002’de Türkiye terör ne durumdaydı şimdi ne durumda. Gün gelmiyor ki şehit cenazesi olmasın. Bu güne kadar bu yapılanlar ihanet projelerinin sonucudur.” ifadelerini kullandı. 

Konuşmanın ardından ise milletvekili adayları toplu fotoğraf çektirerek toplantılarını sonlandırdı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2