banner6

“Milletimiz, bağımsızlığa olan inancıyla tüm dünyaya örnek olmuştur”

Milletvekili Sümer, Saimbeyli Kurtuluş Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı

“Milletimiz, bağımsızlığa olan  inancıyla tüm dünyaya örnek olmuştur”

ADANA(İLKHABER)-CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Saimbeyli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında yazılı bir mesaj yayınladı.  Sümer, “Milletimiz, bağımsızlığa olan inancını Kurtuluş Savaşı’yla tüm dünyaya kanıtlamış ve diğer uluslara örnek olmuştur” dedi.

Saimbeylilerin Kurtuluş Günü’nü kutlayan Sümer, mesajında şunları söyledi

“Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde verilen mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyetimiz Hâlen kutup yıldızı gibi parlamaktadır.

Bugün o onurlu mücadelenin kıvanç duyulan günlerinden bir tanesini, Saimbeyli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü yaşıyoruz.

Saimbeyli halkı, özgürlük mücadelesinde Yüzbaşı Doğan ve Kaymakam Saim Bey’in öncülüğünde, büyük bir kahramanlık örneği göstererek şanlı tarihimizdeki yerini almıştır. Onların bu direnişini ve kahramanlıklarını unutmayacağız.

Cumhuriyetimiz, Saimbeyli gibi yurdun dört bir yanında yakılan bağımsızlık ateşlerinin, dökülen şehit kanlarının, günlerce süren göğüs göğüse mücadelenin ardından kurulmuştur. Bizler bunun farkında olarak mirasımıza sahip çıkacağız. Cumhuriyet değerlerini, kazanımlarını koruyacağız ve ileri taşıyacağız.

Bu vesileyse başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Saimbeyli hemşerilerimin kurtuluş gününü kutluyorum.”  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER