Milletimiz gün sayıyor

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Ünüvar, 7 Haziran’da küsüp sandığa gitmeyenlerin yeniden “AK Parti” dediğini ileri sürdü ve ekledi:

Milletimiz gün sayıyor

Milletimiz gün sayıyor

 

ADANA (İHA) - AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 7 Haziran'da küskünlükten, dargınlıktan, kırgınlıktan dolayı sandığa gitmeyenlerin, ilk günkü aşkla yeniden "AK Parti" dediğini ve AK Parti'nin yeniden tek başına iktidarı için gün saydığını söyledi.
Seçim çalışmalarını Sarıçam'da sürdüren Ünüvar, güne Varsaklar Derneği'ni ziyaret ederek başladı. Dernek yönetimi ve üyeleriyle kahvaltı yapan Ünüvar, daha sonra Kozan Yolu üzerinde bulunan esnafları ziyaret ederek, 1 Kasım'da yapılacak milletvekilliği seçimi için destek istedi. Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde bazı fabrikaları da ziyaret eden Ünüvar, işçi ve işverenlerle bir araya geldi. Ünüvar, Kılıçlı ve Kızılkaş mahallelerinde düzenlenen açık hava toplantılarında da vatandaşlara hitap etti. AK Parti Milletvekili Ünüvar, 1 Kasım seçimlerine yaklaşırken ayrı bir heyecan yaşadıklarını belirtti. 7 Haziran'dan sonra oluşan belirsizlik bulutunu ortadan kaldırmaya yönelik halkın ciddi bir teveccühü olduğunu vurgulayan Ünüvar, "Daha önce toplantılarımıza davet ettiğimiz zaman 'acaba' diyenler, şimdi toplantılarımıza koşa koşa geliyorlar" dedi.
Ortadoğu'ya bakıldığında problemsiz tek ülkenin Türkiye olduğunu ifade eden Ünüvar, "Ama Türkiye'yi de birileri karıştırmak istiyor. Niye karıştırmak istiyor? Çünkü Türkiye bölgedeki en önemli ülke. Türkiye bölgenin teminatı. AK Parti'nin zayıflaması, Türkiye'nin zayıflamasıyla eşdeğer. Örnek mi? Dolara bakın. Belirsizlik ortamında dolar 2.5 TL'den 3 TL'ye çıktı. Belirsizlik döneminde birileri sürekli rol çalmaya, Türkiye'nin üzerine üzerine gelerek zayıflatmaya çalışıyor. Onun için bu belirsizliği ortadan kaldırmak gerekiyor. Belirsizliği ortadan kaldırmak da sadece AK Parti teşkilatlarının değil, bütün milletin üzerine düşen bir vazifedir" diye konuştu.
7 Haziran'da küskünlükten, dargınlıktan, kırgınlıktan dolayı sandığa gitmeyenlerin, sandığa gideceğini ve yeniden ilk günkü aşkla "AK Parti" diyeceğini vurgulayan Ünüvar, şunları söyledi:
"Ben inanıyorum ki, 7 Haziran'da hasbelkader 'bunlara bir ders verelim' diye düşünen kardeşlerimiz, o verdikleri dersin bir dert olduğunu gördüler ve inşallah yeniden 1 Kasım'da AK Parti'ye teveccüh gösterecekler. Sahada dolaşıyoruz, gördüğümüz tablo; bir heyecan var. AK Parti'nin yeniden tek başına iktidara gelme heyecanı var. 3 Kasım 2002'de aynen yaşadığımız heyecanı, şimdi 1 Kasım için yaşıyoruz. Millet gün sayıyor, saat sayıyor. Farklı farklı partilerden insanların bir kısmı aleni bir şekilde, bir kısmı da kulağımıza 'bu sefer sizinleyiz' diyor."
7 Haziran seçimi sonrası başlayan terör olaylarına da dikkat çeken Ünüvar, "Türkiye'nin doğusuyla batısı arasında bir gönül yolu var. O gönül yolunu bozmak isteyenler var, ama bozamayacaklar. Biz, et ve tırnak gibiyiz. Biz, Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşamayı kendisi için şeref addeden her vatandaşı, şerefli Türk vatandaşı olarak görüyoruz. Ezanı, toprağı, toprak bütünlüğünü savunan bütün kardeşlerimizi kendi asil vatandaşımız olarak görüyoruz. Onların etnik kimliği, mezhebi veyahut meşrebi ne olursa olsun onlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır" dedi.
1 Kasım seçimini atlattıktan sonra ülkenin daha da rahatlayacağına inandığının altını çizen Ünüvar, şöyle devam etti:
"Şu anda güvenlik güçlerimiz terörle ve teröristle amansız bir mücadeleye girişmiştir. Terörizme asla taviz verilmeyecektir. Ama terörle mücadele ederken de masum vatandaşın kılına zarar verilmeyecektir. Hiç kimse Türkiye'nin herhangi bir toprak parçası üzerinde kurtarılmış bölge, özerk bölge, kendilerine göre saçma sapan yöntemlerle idare edilebilecek bölge ilan edemeyecektir. Devletimiz buna asla müsaade etmeyecektir."
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın Sarıçam programına; İl Başkan Yardımcısı Orhan Tosun ve İlçe Başkanı Hasan Karaoğlu ile bazı ilçe yöneticileri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2