banner6

Minik öğrenciler Atatürk’ü andı

Çukurova İlkokulu öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde sevgi , saygı ve özlemle andı.

Minik öğrenciler Atatürk’ü andı

Selma Ataş

ADANA (İLKHABER)-Çukurova İlkokulu öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde sevgi , saygı  ve özlemle andı.

Adana Çukurova ilçesinde yeni eğitim öğretim yılında eğitimde olduğu gibi sosyal etkinliklere de  başarılarıyla Çukurova’nın gözdesi olan Çukurova  İlkokulu öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83.yılında Ata’larını andı.

 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Çukurova İlkokulu’nda da etkinlik düzenlendi. Minik öğrenciler ellerinde Atatürk posterleriyle, Atatürk’e olan sevgilerini gösterdi. Saat 9’u 5 geçe saygı duruşu ile başlayan törende Atatürk büstüne karanfil ve çiçekler bırakan minik öğrenciler, kendi elleriyle yaptıkları Atatürk konulu posterleri sergiledi.

Etkinlik oratoryo gösterileriyle devam etti. Özel eğitim sınıfı öğrencisi Halit Karataşoğlu okuduğu ‘Atam’ adlı şiir ile herkesin ilgi odağı oldu. Tüm öğrenciler minicik kalpleriyle Atasını anmanın özlemini ve haklı gururunu yaşadı.

Çocukların eğitimlerinde her fırsatta Atatürk sevgisini ve Atatürk’ün ilkelerini açıkladıklarını belirten Çukurova İlkokulu’nun başarılı Müdiresi Sibel Özaslan, “Atatürk’ün bizlere emaneti olan çocukları ve gençlerionun düşünceleri ile yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. 10 Kasım günü ebediyete uğurladığımız Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha Çukurova İlkokulu ailesi olarak saygı ve özlemle anıyoruz. Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83.yıldönümü.  Büyük önderimiz, bedenen aramızdan ayrıldı ama düşünceleriyle, bize kazandırdıklarıyla hep yanımızda olmaya devam edecek. Hayatını, ülkesine ve milletine adayan Atatürk zor koşullara ve sınırlı, imkanlara rağmen azimli ve kararlı bir şekilde milletinden aldığı güç ve destekle, millet egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Böylece geleceği şekillendirme ve inandığı yolda emin adımlarla yürüyen sevgi dolu kocaman yürekler yetiştirmek bizim emeklerimizle ve inancımızla olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 83. yılında yalnızca Türk Ulusu değil dünya ulusları tarafından da sevgi ve saygı gören Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyorum” dedi.

 Öğrenciler Atalarına söyledikleri şarkılarla 83. Yılında saygı ve minnetle andılar. Öğrenciler, saygı ve bağlılıklarını ifade ettikleri çeşitli gösterilerle Atatürk’e olan sevgilerini dile getirdiler.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42