banner6

Miniklerden 23 Nisan Coşkusu

Tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları kapsamında eğitimiyle göze çarpan Ayyıldız Anaokulu'nda etkinlikler düzenlendi.

Miniklerden 23 Nisan Coşkusu

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları kapsamında eğitimiyle göze çarpan Ayyıldız Anaokulu'nda etkinlikler düzenlendi.

Miniklerin özel günüde, kutlamalar için okul rengarenk balonlar ile süslendi. Çocuklara eğlenceli etkinliklerinde yer aldığı kutlamalarda minikler gönüllerince eğlendi. Ayrıca dolu dolu geçen kutlamalarda minik yüreklerde yaşanan bayram heyecanı ve sevgisi görülmeye değerdi.

Okul yönetimi renkli programlara imza atarak eğitimde ve etkinliklerdeki farkını ortaya koyarak velilerden tam not aldı. Ayyıldız Anaokulu’nun Büyük Selçuklu Anadolu Lisesi Okul bahçesinde düzenlene 23 Nisan Şenliği etkinliği, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Coşkulu geçen törene Okul Müdürü Özlem Eltut, Müdür Yardımcısı Filiz Öztaş, Sınıf öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Özlem Eltut, günün anlam ve önemine değinerek, şöyle konuştu;

“Ayyıldız Anaokulu olarak büyük bir aileyiz. Geleceği şekillendirme sorumluluğunun bilincinde olan donanımlı sevgi dolu ve enerjik bir ekip çalışmamız ile ortaya mükemmel sonuçlar çıkarıyoruz. Ülkemizin, geleceğimizin, yarınlarımızın, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı olan çocuklarımız için burada toplanmış bulunmaktayız.

23 Nisan mevsim gibi bahar, çocuk gibi genç ve tazedir. 23 Nisan yağmursa, çocuklarımız sevgi damlacıklarıdır. Mevsim baharsa, çocuklarımız gelecek yazın meyvesidir. Bizler de çocuklarımızın geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz.

23 Nisan’da yeşeren kayısı tomurcukları gibi bu çocuk bayramında da başta dünyamız olmak üzere ülkemize, çevremize ve insan haklarına saygı, sevgi, barış ve kardeşlik tomurcukların yeşermesini dilerim. Öğretmenlerime bu önemli gün için verdikleri emeklerinden dolayı velilere de desteklerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum”

Minikler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku, gurur ve heyecanla kutladı. Rengarenk kıyafetleri, okudukları şiirlerle, şarkılarla ve sergiledikleri yöresel halk oyunlarıyla katılımcılara unutulmaz bir bayram yaşattılar. Ayrıca miniklerin öğretmenleri gözetimi altında hazırladıkları gösteriler de büyük alkış topladı. Çocukların sevinç ve mutluluğuna ortak olan veliler kutlama sonrası minikleri ayakta alkışladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 14:58

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER