banner6

Miroğlu: Siyasi hatalar yeni kahramanlar yaratır

Mardin Eski Milletvekili Gazeteci-Yazar Orhan Miroğlu, siyasetçi, gazeteci ve yazarların, toplumsal duyarlılıkları yanında evrensel düşüncelere de yakın olması gerektiğini söyledi.

Miroğlu: Siyasi hatalar  yeni kahramanlar yaratır

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- Mardin Eski Milletvekili Gazeteci-Yazar Orhan Miroğlu, siyasetçi, gazeteci ve yazarların, toplumsal duyarlılıkları yanında evrensel düşüncelere de yakın olması gerektiğini söyledi.

Gazetecileri ziyaret eden Ak Parti MKYK Üyesi, Mardin Eski Milletvekili Gazeteci-Yazar Orhan Miroğlu, Gazeteci ve yazarların, suyun akışına seyirci kalmaları ülkenin yararına olmadığını söyledi.

Ak Parti ile siyasi hayatının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde, Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, yaşanmış acılara ve sıkıntılara duyarlılık göstererek dillendirmesi ile başladığını kaydeden Miroğlu; “Başbakan olarak Diyarbakır’a gelen Sayın Erdoğan’a o dönemdeki danışmanları doğru ve yerinde bir bilgilendirme yapmış olmalılar ki; Diyarbakır Ceza Evinde yaşanan acılara ve olumsuzluklara, baskı ve işkenceye maruz kalanlara sahip çıkmış ve saydığı isimler arasında ‘Orhan Miroğlu’nun çektiği acıları da unutmayacağız’ demeleri ile, Ak Parti ile siyasi hayatım başladı. Kucaklayıcı bir anlayış ve evrensel bir bakış açısı Ak Parti çatısı altında geniş kitle ve düşünceleri bir araya getirmiştir. İşte 12 Eylül’ün üstünden şu kadar zaman geçmiş ve bir lider çıkıyor çektiğimiz acıları unutmadığını söylüyor, yani sahip çıkıyor buna nasıl kayıtsız kalınabilir ki” dedi.

Gazeteci, fikir insanı, düşünür ve yazarların, ülke çıkarlarına ve milli menfaatlere duyarlılıkları yanında, mesleki evrensel norm ve ilkelere de bağlı kalması gerektiğine inandığını ifade eden Miroğlu “Gazeteci kimsenin yandaşı ve havuzu olmamalı. Gazeteci toplumsal duyarlılıkları yanında, evrensel düşüncelere de yakın ve bağlı olmalıdır. Yazarlar, bilginler, nehir kenarında oturup suyun akışını seyrederken ahkam keserlerse yanlış yaparlar. Suya sabuna dokunmadan, meddahlık yapmak veya dünya ve çağımızın gelişmişliğini görmeden, şirin görünmek adına, dar bir kalıbın içinde kalmak da ülkeye ve topluma faydası olmaz” şeklinde konuştu

Siyasette yapılan hataların karşı tarafa kahramanlık kazandırdığına vurgu yapan Miroğlu, liderlerin etrafında el avuç ovuşturarak yanlış yönlendirenlerin, hem liderlere, hem de ülkenin geleceğine ihanet etmiş olacaklarını sözlerine ekledi.

EMRE EKİCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER