banner6

Mr.Kütük Döner törenle hizmete girdi

​​​​​​​Adana’nın sevilen işadamlarından Ahmet Solmaz’a ait merkez Seyhan ilçesi Sular mevkiinde 200 metre kapalı alanda kurularak Adanalılar’ın hizmetine giren Mr.Kütük Döner’in açılışında “Hayırlı kazançlar “dileyerek kurdelayı kesen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir gazetecinin kendisine sunulan dönerlerle ilgili olarak, “Ben bir gurmeyim ve bu lezzetlere 10 puan veriyorum” dedi.

Mr.Kütük Döner  törenle hizmete girdi

ADANA (İLKHABER) - Adana’nın sevilen işadamlarından Ahmet Solmaz’a ait merkez Seyhan ilçesi Sular mevkiinde 200 metre kapalı alanda kurularak Adanalılar’ın hizmetine giren Mr.Kütük Döner’in açılışında “Hayırlı kazançlar “dileyerek kurdelayı kesen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir gazetecinin kendisine sunulan dönerlerle ilgili olarak, “Ben bir gurmeyim ve bu lezzetlere 10 puan veriyorum” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İHTİYACI YATIRIM,İSTİHDAM VE ÜRETİMDİR”

Başkan Karalar, “Bu pandemi dolayısıyla işlerin kırık olduğu, ekonominin bozuk olduğu bir dönemde böyle bir işyerinin açılmasını takdirle karşılıyorum. Buna cesaret edenleri de yürekten tebrik ediyorum. Ama olağanüstü mutlu oluyorum böyle işletmelerin açıldığı için. Dikkat edilirse bir dönercide yaklaşık 15 kişi çalışıyor veya belki biraz daha fazla. Küçük bir işletme 15-20 aileye ekmek veriyor. Bu olağanüstü bir şey. Türkiye’nin ihtiyacı yatırım, istihdam, üretim ve çalışmak. Küçük bir işletmede böyle bir durumla karşılaşmamız bizleri çok mutlu etmektedir” dedi.

“BÖYLE BİR AÇILIŞ SON DERECE ÖNEMLİ BİR KAZANÇTIR”

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut ise, “Pandemi nedeniyle yaşadığımız sıkıntılı süreç içerisinde böyle açılışı son derece önemli bir kazanç olarak görüyorum. Hakikaten hem ekonomik krizin had safhaya çıktığı, hem de pandeminin dünyaya ve ülkemize etkilediği bir dönemde hem kent lezzetine insanların yeme içmesine hizmet edecek hem de onlarca insan çalışacak ve istihdama katkı koyan müteşebbisi yürekten kutlamak gerekir. Çünkü bu hem cesaret gerektiriyor hem de iyi bir yatırım. İnşallah emekleri boşa gitmez, yaptıkları yardımlar karşılıksız kalmaz, bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.

“BU AÇILIŞ SADECE ADANA İÇİN DEĞİL

TÜRKİYE AÇISINDAN UMUT VERİCİDİR”

CHP Adana eski Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de, böyle bir ortamda açılışların sadece Adana için değil Türkiye açısından umut verici bir durum olduğunu dikkat çekerek, “ Gerçekten bu zor şartlarda özellikle yemek kültürü üzerine Adana’nın lezzetlerinin tanıtılması konusunda sevdiğimiz bir arkadaşımızın böyle bir işe girmesi ve yatırım yapması bizleri son derece sevindirmiştir. Burada çalışacak personeller ve istihdam açısından da çok değerli. Lezzet açısından da bize yeni bir alan sağlamış oluyor. İşyeri sahibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“BÖYLE GÜZEL BİR İŞYERİ

AÇMAK CESARET İSTER”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise, “Öncelikle arkadaşlarımızı kutluyorum. Hakikaten bu ekonomik kriz ortamında ve pandemi sürecince böyle güzel bir işyeri açmak cesaret ister. Ama açılışta gördüğümüz kalabalıkla buranın iş yapacağını görüyoruz. Sonuçta insanlar yemek yiyecekler. Ama belki de masaya gidip oturmayacaklar da ellerine paket servis isteyecekler. Kısıtlamalar belli saate kadar sadece lokantalarda oturmak için var. Paket servis devam edecek. Öğrendiğim kadar da paket servisine ağırlık vereceklermiş. Bunun için inşallah çok büyük iş yaparlar. Allah bol kazançlar nasip etsin” şeklinde konuştu.

“ADANALILAR GÖNÜL RAHATLIĞIYLA

İŞYERİMİZE GELİP YEMEKLERİNİ YİYEBİLİRLER”

Tavuk ve et döner ile Kütük Zurna, Kütük Specıal, Sütlü Ekmek Tavuk, Sütlü Ekmek Et, Kaşarlı Tavuk Dürüm, Hamburger Menü, Chesseburger Menü, Tavuk Servis, Et Servis, İskender ve Patates Cipsi olmak üzere birçok lezzeti Adanalılar’ın damak tadına göre sunduklarını belirten Kütük Döner’in Sahibi Ahmet Solmaz, “Açılışımıza katılan milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile katılamayıp da telgraf ve çiçek gönderen herkese teşekkür ederim. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen Koronavirüs dolayısıyla hiç kimse etkilenmeden gönül rahatlığıyla işyerimize gelip yemeklerini yiyebilir. Kaliteden asla taviz vermiyoruz ve müşteri memnuniyeti bizim için her şeyden önce gelir” dedi.

AÇILIŞA YOĞUN KATILIM OLDU

Açılışa, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana eski Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Deva Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, MHP Seyhan Belediyle Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Adana Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanı İbrahim Hakverdi, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel, Adana Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Müdürü Arif Kanber, Sarıçam Belediyesi Spor İşleri Müdürü Kadir Gül, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Genel Sekreteri Sefa Saygıdeğer, TFF Adana Bölge Müdürü Akif Oflaz, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı Mehmet Sümer, Çukurova Press Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber, Metropol Gazetesi Sahibi ve Metropol Radyo sahibi Tanır Emre Üzelgeçici, Toros Gazetesi Sahibi Atilla Arat, işadamları Sami Çelik, Mehmet Emin Solmaz, Mahmut Erdem, Küçükdikili Mahallesi Muhtarı Yusuf Tuncer, Mesut Çelik, Fahrettin Acar, Mahmut Atabaş, Abdullah Belecek, Ethem Aydoğdu ve Doğan Solmaz ile çok sayıda davetli katıldı. Aralarında AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, CHP Adana milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da bulunduğu çok sayıda kişi ve kuruluş çiçek ve telgraf yollayarak, kutlamalarda bulundu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER