banner6

MUHTAR ADAYINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Kendisini 22 yaşında bir DJ olarak tanıtıp küçük yaştaki kızları kandıran bir kişiyi amacına ulaşamadan yardım sever muhtar adayı Hüseyin Ulu yakalayarak emniyet birimlerine teslim etti. Adana’nın Merkez Yüreğir İlçesi Kışla Mahallesi’nde ikamet eden ve mahalle muhtarlığına talip olan Hüseyin Ulu, facebook adlı sosyal paylaşım sitesinde kendisinin sahte isimle tanıtıp 14 yaşındaki bir kız çocuğunu kandırarak evden kaçmasına neden olan kişi ve küçük kızı bularak, zanlıyı emniyete, küçük kızı ise ailesine teslim etti.

MUHTAR ADAYINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - İnternet üzerinden sahte profille kendisini tanıtan kişi ile kaçan 14 yaşındaki kız çocuğunu Adana’da bir muhtar adayı bularak ailesine teslim etti. Muhtar Adayının örnek davranışı Adana halkının gönlünü fethetti.

İddialara göre, facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden Doğuş Kocasoy ismiyle sahte profil açan 33 yaşındaki O.  A. Mersin’de yaşayan 14 yaşındaki D. Ç.’ye kendisini, Adana’da yaşayan 22 yaşında bir DJ olarak tanıttı. Bir süre facebook üzerinden küçük yaştaki kız çocuğu ile görüşen O. A. daha sonra kıza kendisini sevdiğini ve Adana’ya yanına kaçıp gelmesini söyledi. Bunun üzerine D. Ç. Mersin’den Adana’ya geldi. Kız çocuklarının kaybolduğunu gören aile durumu hemen polise haber verdi. Çaresiz aile yaptıkları araştırmanın ardından kızlarının Adana’da olduğu yönünde bilgiye ulaştı. Bunun üzerine D. Ç.’nin Ankara’da yaşayan teyzesi internet üzerinden Kışla Mahallesi Muhtar Adayı Hüseyin Ulu’nun telefon numarasına ulaştı.

ŞÜPHELİ VE KAYIP KIZI MUHTAR ADAYI YAKALADI

 Kendisini Ankara’dan aradığını söyleyen telefondaki kişi, telefon numarasını internet üzerinden bulduğunu söyleyerek durumu Kışla Mahallesi Muhtar Adayı Hüseyin Ulu’ya anlattı. Ulu, kendilerinin Adana’ya gelmeleri durumunda yardımcı olacağını söyledi. Bunun üzerine D. Ç.’nin babası ve eniştesi Adana’ya gelerek Hüseyin Ulu ile buluştu. Hüseyin Ulu ile aramalarına başlayan aile bir süre sonra kızlarının eşkaline uygun bir kişinin Kışla Mahallesi civarında olduğunu öğrendi. Bunun üzerine harekete geçen baba ve Muhtar Adayı Hüseyin Ulu yaptıkları arama esnasında 2 erkeğin yanında kızlarını gördü. Durumu anlayan kişilerden biri kaçtı. Ancak kendisinin sahte isimle tanıtan O. A. ve D.Ç’yi kızın babası ve muhtar adayı yakaladı. Durumu polise haber veren Ulu, 25 dakika sonra olay yerine gelen ekiplere şansı teslim etti.

TWİTER’DAN MUHTAR ADAYINA ULAŞTILAR

Olayın ardından örnek davranışı sergileyen Kışla Mahallesi Muhtar Adayı Hüseyin Ulu sorularımızı yanıtladı.  Kendisinin bir bayanın aradığını kaydeden Ulu, “Bir hanım efendi beni aradı. Kendisinin  Ankara’dan aradığını söyledi. Twiter’dan benim muhtar adayı olduğumu, dolayısıyla benim telefonuma da oradan ulaştığını söyledi. Telefondaki bayan ablasının kızının Salı gününden buyana kayıp olduğunu hayatından endişe ettiklerini anlattı. Daha önce de internetten yazıştıklarını bildikleri Adana’dan Doğuş Kocasoy isimli bir kişi ile kaçmış olabileceğini çocukların bulunması ile ilgili emniyet birimlerini bilgilendirdiklerini söyledi. Benim de muhtar adayı olmamdan dolayı bölgeyi bildiğimi görenlerin, duyanların bir şekilde emniyete bilgi verilmesi ve kişilerin bulunması konusunda benden ricada bulundu.” diye konuştu.

DEDEKTİF GİBİ ARAŞTIRMA YAPTI

Kendisinden yardım istendiğini bu yardımı Allah rızası için yapmayı kabul ettiğini söyleyen Ulu, “Kışla Mahallesi’nde bulunan Çocuk Koruma Şube, aday olduğum mahallede bulunduğundan dolayı beni aramışlar. Ben de olumlu cevap verdim. Cuma günü akşamı kızın babası ile eniştesi yanıma geldi akşam üzeriydi. Kızını kaçırmış olabilecek kişinin isminin Doğuş Kocasoy olduğunu söylediler.  Mahalle muhtarlığına gittim. Böyle bir isimde kimsenin mahallede oturmadığını öğrendim. Arkasından birkaç mahalle muhtarı ile görüştük ama kaydı olan bir yer bulamadık. Şahısların mahallemizde görüldüğü yönünde bilgi aldık. Bunun üzerine esnafları, internet kafeleri gezerken bir arkadaşımız 2 erkek bir kızın kanal boyunda gezerken gördüklerini bildirdiler. Biz de o bölgeye giderek etrafa bakındık ve şahısları gördük. Şahıslardan biri kaçtı. Kızla Oğuz Kocasoy isimli kişiyi yakaladık. Hemen polisi arayıp bildirdik. Olaydan 25 dakika sonra gelen ekiplere şahısı teslim ettik. Bu arada karakola gittiğimizde şahsın 7 ayrı dosyasının olduğu 13 yıldan itibaren aranmasının bulunduğunu öğrendik. “ dedi.

ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMCI OLDUM

Kışla Mahallesi Muhtar Adayı Hüseyin Ulu  kendisinin Allah rızası için aileye yardımcı olmayı kabul ettiğini  kaydederek, “Böylesi olaylarla topluma zarar veren kişilerin sokakta elini kolunu sallayarak gezdikleri süre içerisinde, başkalarına da aynı zararı vereceği düşüncesi ve duyarlı bir vatandaş olarak emniyet ile aileye yardım amaçlı karınca kararınca katkı sağlamak istedim. Binim yerimde kim olsa bunu yapardı. Aile kızına kavuştu şuan çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

MAHALLEMİZİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Kızlarına kavuşan aile Hüseyin Ulu’ya teşekkür etti. Öte yandan Kışla Mahallesi Muhtar Adayı Hüseyin Ulu, seçim çalışmalarına tekrar kaldığı yerden başladı. Mahallesini bilen ve sorunlarını çözmek için yola çıkan Hüseyin Ulu, “Ben insanlara hizmet etmeyi seviyorum. Mahallemi çok iyi biliyorum. Sorunlarına hakimim inşallah 30 Mart’ta seçilerek mahallemi daha yaşanabilir bir hale getireceğim. Mahallem için ürettiğim bir çok projem var. Bu projelerimi göreve başladığım gün hayata geçirmeye çalışacağım. Mahallemizi mahalleliyle birlikte yöneteceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42