banner6

Muhtarlar Ve STK'lardan Çağrı: Şehir Hastanesi Kızıltepe'de Yapılsın

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter Mardin Şehir Hastanesi için yetkililere çağrıda bulunarak, Şehir Hastanesi’nin Kızıltepe ilçesinde yapılmasını istedi

Muhtarlar Ve STK'lardan Çağrı:  Şehir Hastanesi Kızıltepe'de Yapılsın

 ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter Mardin Şehir Hastanesi için yetkililere çağrıda bulunarak, Şehir Hastanesi’nin Kızıltepe ilçesinde yapılmasını istedi.

Kızıltepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter yaptıkları ortak çağrıda; "Mardin ilimiz ve bölgemiz için acil ihtiyaç haline gelmiş Şehir Hastanesi'nin Kızıltepe ilçemizde yapılması konusunda sayın yetkililerimizden haklı ve yerinde bir talepte bulunuyoruz” dedi.

Şehir Hastanesinin Kızıltepe'de yapılması için haklı gerekçeleri şu şekilde sıralayan Şeran ve Öter "Kızıltepe nüfus büyüklüğü itibariyle 43 ilden büyük, Mardin merkez nüfusunun iki katına yakındır, Suriye'ye sınır komşusudur, Şanlıurfa ilimize bağlı Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerine ve bağlı köylerine birçok yönden hizmet sunmaktadır. Nusaybin ve Derik ilçelerimizle iç içedir. Aynı zamanda Mardin havalimanı Kızıltepe'dedir. Mardin Şehir Hastanesi Kızıltepe'de kurulması konum itibariyle sadece Mardin’deki insanlarımıza değil, aynı zamanda sunacağı sağlık hizmetleri konusunda bölgemize hitap edecektir” dedi.

ÖNCE MARDİNLİYİZ

Şeran ve Öter açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

“Kızıltepe STK'ları ve Muhtarları olarak Şehir Hastanesinin Kızıltepe'de yapılmasını talep ederken, ilimiz, ilçelerimiz arasında herhangi bir ayırım düşüncenizin olmadığını, olamayacağını bilinmesini isteriz. Biz önce Mardinliyiz, Mardinli olmaktan da gurur duyuyoruz. Yıllardır Mardin'e tıp fakültesi ve hastane  yapılması için Mardinliler olarak birlikte çok mücadele verdik. Çok şükür tıp fakültesi projesi imzalandı. Mardin il merkezimizde mevcut hastanelerimiz ve tıp fakültemizin faaliyete geçmesiyle neredeyse bin yataklı hastane hizmeti merkezde verilecek. Bu da merkez ve komşu ilçelerimizin ihtiyacına yeterli cevap vereceğinden, yapılması düşünülen Mardin Şehir Hastanesinin mutlaka Kızıltepe'de olmasını haklı bir talep olarak devlet yetkililerimizden özellikle, arz ve istirham ediyoruz. Gerekirse bu konu için muhtarlar ve sivil toplum olarak imza kampanyası başlatır ve toplanacak yüzbinlerce imzayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık bakanımıza ve ilgili Devlet idarecilerimize arz edeceğiz."  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42