banner6

MÜJDELİ HABER

TİM Hububat Bakliyat Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mardin-Midyat Karayolunun yapılmasını istedi

MÜJDELİ HABER

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yönetimi ile ihracatçıların sorunların anlatmak ve destek istemek amacı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen TİM Hububat Bakliyat Sektör Kurulu Başkanı Mahsun Altunkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mardin-Midyat yolunun tamamlanmasını istedi.

Gaziantep’te iş hayatını sürdüren ve her fırsatta Mardin sorunlarına da sahiplenen Türkiye İhracatçılar Meclisi Hububat Bakliyat Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, ihracatçıların temel sorunlarını anlattıktan ve destek talebinin ardından, Mardin-Midyat Karayolunun yapılması talebinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasında geçen diyalogu anlattı. Altunkaya “ Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile görüşmemizde, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfü Elvan da hazır bulundu. İhracatçılar ile ilgili sorunlarımızı anlattıktan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımıza 60 km’lik Mardin-Midyat yolunun yapılmasını istedim. Cumhurbaşkanımız ‘Mahsum bey, Midyat’ın yolu var, herhalde uzun süredir gitmedin’ dedi. Ben de yolun kötü olduğunu söyledim. ‘Duble Yol istiyorsun’ dedi ve Maliye Bakanı Sayın Elvanlı’ya Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile gerekli görüşmenin yapılmasını istedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Hazine ve Maliye Bakanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile de daha önce görüştüğünü ifade eden TİM Hububat Bakliyat Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, Mardin-Midyat yolunun önümüzdeki yıl içinde tamamlanması için girişimlerini sürdüreceğini sözlerine ekledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42