banner6

MÜSİAD Mardin heyeti Berlin’de inceleme yaptı

MÜSİAD Mardin Şubesi üyelerine iş gezisi düzenledi. Almanya’nın Berlin şehrine yapılacak ticaret ve iş gezisine MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mehmet Nurettin Kasap, Ferhat Bilge, Mehmet Şahin Taş, Abdurrahman Kılıç, Veysel Öndeş, Lokman Günlüoğlu ve Asım Çelik gitti. Berlin’de dört gün süren incelemelerde bulunan heyet, inşaat ve Yapı Fuarı’nı gezdi ve sektör ile ilgili son gelişmeleri görme fırsatı yakaladı.

MÜSİAD Mardin heyeti  Berlin’de inceleme yaptı

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) -  Değişik kurum ve firmalarla ikili görüşmeler yapan MÜSİAD Mardin heyeti Almanya’daki iş adamlarıyla ortak yatırım konularını araştırdı.

İş gezisiyle ilgili bir açıklama yapan MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar gezinin üyeleri için verimli olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Üyelerimizi yabancı iş adamlarıyla buluşturmak, iş imkanlarını görmek için Berlin’e dört günlük bir gezi düzenledik. Üyelerimizin özelikle Almanya’da ki Türk iş adamlarıyla ortaklık yapma imkanını sağlamak hedefindeyiz. Almanya ‘da gıda, inşaat ve şirket ortaklıkları üzerine araştırma yapmaya çalıştık. Buna paralel olarak ilk gün Berlin sanayi ve ticaret odası temsilcileriyle MÜSİAD Berlin Şubesinde bir araya gelerek ortak girişim konularını masaya yatırdık. Berlin’de ticari yatırımlara devletin destek programlarını beraberce inceledik.

Berlin inşaat ve yapı fuarında yaptığımız incelemelerde de yeni nesil inşaat sektörünün gelişimini görme şansı bulduk. İş adamlarımız Alman ve farklı ülkelerin iş adamlarıyla ikili görüşmeler yaparak ticaret koşularını inceledi. Gördüğümüz ilgi ve yakınlık bizleri Berlin’de ki iş adamları ile ortak iş yapma konusunda heveslendirdi. MÜSİAD Berlin Şube Başkanımız Sayın Veli Karakaya’nın ilgi ve destekleriyle bir çok farklı firma ile irtibat sağladık. Heyetimiz gezinin son gününde İslam Müzesi, Bergama Müzesi ve Mezopotamya Müzesi başta olmak üzere Berlin’in tarihi ve turistik bölgelerini de gezme fırsatı buldu.”

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42