banner6

Müzik yasağına tepkiler sürüyor

Adana’da radyocular toplu taşıma araçlarında radyo ve teyplerine yeniden özgür bırakılmasını istiyor.

Müzik yasağına tepkiler sürüyor

HALİL İBRAHİM UĞUR

ADANA-(İLKHABER) Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin almış olduğu toplu taşıma araçlarında müzik yasağının devam etmesine tepkiler devam ediyor.

Adana’da yerel gazetelerden ve yerel televizyonlardan daha büyük bir kitleye ulaşan radyoların toplu taşıma araçlarında yasaklanmasına radyocuların tepkisi sürüyor.

Adana kent merkezinde yayın yapan 26 radyo arasında en fazla dinlenen radyolardan biri olan Lokum FM’in Yayın Yönetmeni Mehmet Özalnıkızıl, uygulamaya konulan bu karara bir anlam vermediklerini söyledi.

Toplu taşıma araçlarında raydo yasağına karşı en çok mücadeleyi kendileri verdiğini söyleyen Özalnıkızıl, “Radyolar özellikle vasıtalarda dinleniyor. Toplu taşıma araçları ise radyo dinleyicilerinin bel kemiğini oluşturuyor. Bugün Adana gibi milyonların yaşadığı kentte toplu taşıma araçlarında radyo yayınlarının kesilmesine bir anlam veremiyoruz. Adana’da çalışan radyocular olarak bu uygulamanın kaldırılmasını istiyoruz. Zira, bu karar Adana gibi çağdaş bir kente yakışmıyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER