banner6

Müzisyenlerin talebi var

Adana'da müzisyenler, koronavirüs nedeniyle yasaklanan düğünlerin, gerekli önlemler alınarak yeniden başlamasını talep etti.

Müzisyenlerin talebi var

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana'da müzisyenler, koronavirüs nedeniyle yasaklanan düğünlerin, gerekli önlemler alınarak yeniden başlamasını talep etti.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, düğün ve nişan salonları da kapatıldı. 17 Mart'tan bu yana kapalı olan salonlar, 1 Haziran'da başlayan normalleşme adımları kapsamına alınmadı. Yaşanan bu durum düğün sektöründe çalışan müzisyenleri olumsuz etkiledi. Tek geçim kaynakları düğünler olan müzisyenler, gerekli tedbirlerin alınarak düğün ve nişan organizasyonlarının başlamasını bekliyor.

AÇIKLAMA YAPTILAR

Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Adana İl Başkanı Abdurrahim Dursun ve beraberindeki müzisyenler Atatürk Parkı içerisinde bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Adana İl Başkanı Abdurrahim Dursun, sektörden 1500 kişinin evine ekmek götürdüğünü söyledi.

DÜĞÜN VE EĞLENCE SEKTÖRÜ DURMUŞ DURUMDA

Salgın sürecinde alınan tedbirlere uyduklarını anlatan Dursun, artık düğün sezonunun başlamasını beklediklerini belirtti. Sosyal mesafenin gözetilerek düğünlerin yapılabileceğini düşündüklerini dile getiren Dursun, "Adana'da salgından ötürü düğün ve eğlence sektörü durmuş durumda. Bu sektörde çalışan 1500 kişi evine ekmek götüremiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuyla ilgili yardım bekliyoruz" dedi.

KURALLARA UYARIZ

Müzisyenler korona virüs nedeniyle ara verilen düğünlerin maskeli ve sosyal mesafeli olarak başlaması talebinde bulunan Dursun, “Müzisyenler olarak biz de bu mücadeleye destek verip kısıtlamalara tamamen uyduk. Ancak müzisyenlerin tek geçim kaynağı düğünler. Biz virüsün azaldığı bugünlerde düğünlerin yeniden başlamasını istiyoruz. Düğünlerde de biz maske ve sosyal mesafe kuralına uyarız" diye konuştu.


 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER