banner6

Nikah şekerinde lavanta modası

Yaz mevsiminde başlayacak olan düğün sezonu için nikah şekercileri de yoğun çalışmalarına başladı. Bu yılın moda nikah şekerleri ise lavantalı nikah şekerleri, yani şekersiz nikah şekerleri.

Nikah şekerinde  lavanta modası

Nikah şekerinde

lavanta modası

 

 

 

Yaz mevsiminde başlayacak olan düğün sezonu için nikah şekercileri de yoğun çalışmalarına başladı. Bu yılın moda nikah şekerleri ise lavantalı nikah şekerleri, yani şekersiz nikah şekerleri. Öte yandan “Şekersiz nikah şekeri olmaz.” diyenler için ise üzerinde gelin ve damadın bulunduğu otomobilli nikah şekerleri tercihte ilk sırayı alıyor.

 

 

 

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA-(İLKHABER) - Düğün sezonu öncesinde nikah şekercileri kolları sıvadı. Nisan ayında başlayan düğün sezonu öncesi nikah şekercileri bir yandan yeni yılın moda tasarımını hazırlarken diğer taraftan da siparişini son 3 güne bırakanlar için stok yapmaya başladı.

 

Adana’da nikah şekeri yapan firmalardan birinin sahibi olan Cengiz Uzmanoğlu, bu yılki düğün sezonu öncesi gereken hazırlıklara başladıklarını belirterek bu yıla daha yeni tasarımların damga vuracağını belirtti. Geçen yıl en çok deniz yıldızı ile hazırlananan tasarımları sattıklarını söyleyen Cengiz Uzmanoğlu, bu yıla ise üzerinde gelin ve damadın bulunduğu otomobillerin damgasını vurmasını beklediklerini söyledi.

 

ŞEKERSİZ NİKAH ŞEKERLERİ MODA OLDU

Son günlerde içinde nikah şekeri yerine lavanta bulunan modelleri daha çok satmaya başladıklarını belirten Cengiz Uzmanoğlu, “Özellikle ev hanımları ve gelinler nikah şekerlerinin ölümsüz olması için lavantalı yani şekersiz nikah şekerlerini tercih ediyor. Çocuklar içindeki şeker için, nikah şekerlerini yırtıp açıyor. Bu nedenle bir çok nikah şekeri çöpe gidiyor. Bunu önlemek için ise bir çok çift şekersiz nikah şekerlerini tercih ediyor. Şekersiz nikah şeklerinin içine ise lavanta koyuyoruz. Lavantalar ise çevresine hoş koku veriyor.” dedi.

 

SİPARİŞİNİZİ SON DAKİKAYA BIRAKMAYIN

Piyasada adet fiyatı 70 kuruştan 7 liraya kadar yaklaşık 300 çeşit nikah şekeri bulunduğunu belirten Cengiz Uzmanoğlu, evlenecek olan çiftlere ise nikah şekeri siparişlerini son dakikaya bırakmamaları konusunda tavsiyede bulundu. Cengizoğlu, “Evlenecek olan çiftler mutlaka özel günlerinde yakınlarına ikram edeceği nikah şekerlerini en az 1 ay önce sipariş etmeleri gerekiyor. Nikahlarına 3-5 gün kala sipariş vermek isteyen çiftlerin tercih edeceği çeşit sayısı çok az. O nedenle nikah şekerleri için zamanlama çok önemli.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42