banner6

Nusaybin’de zabıta ekipleri denetimleri sıklaştırdı

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçıların vermiş olduğu talimatlarla Suriye Kamışlı ilçesine 700 metre uzaklığı nedeniyle Nusaybin Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Nusaybin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ilçede denetimler yaptı.

Nusaybin’de zabıta  ekipleri denetimleri sıklaştırdı

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçıların vermiş olduğu talimatlarla Suriye Kamışlı ilçesine 700 metre uzaklığı nedeniyle  Nusaybin Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Nusaybin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ilçede denetimler yaptı. Esnafa korona virüs önlemleri kapsamında gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini anlatan zabıtalar, özellikle halk sağlığının korunması ve hijyen kurallarının sağlanması konusunda ikazlarda bulundu.

Denetim kapsamında; fırınlar, manavlar, pastaneler ve toptan gıda satış merkezleri denetlendi. Meyve ve sebzelerin açıkta satılmaması, ekmeklerin de paketli satılması hususunda uyarılarda bulunuldu. Zabıtalar, pastanelerde imalat ve satış konusunda gerekli özenin gösterilmesi, toplu satılan gıdaların yerle temas ettirilmemesi gibi birçok konuda uyarıda bulundu.

Bu çerçevede Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Nusaybin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, halk sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması, paket ve hijyen kurallarına uyulması, satış yapılırken büyük bir hassasiyetle paketlemenin yapılması gibi birçok konuda denetimler gerçekleşmeye devam ediyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER