banner6

Öğrenci yurtlarının kapasitesi artırıldı

Vali Süleyman Elban, Adana’nın Sarıçam ilçesinde bulunan Yükseköğretim yurtlarında incelemelerde bulundu.

Öğrenci yurtlarının kapasitesi artırıldı

ADANA(İLKHABER)-Vali Süleyman Elban, Adana’nın Sarıçam ilçesinde bulunan Yükseköğretim yurtlarında incelemelerde bulundu.

Beraberinde Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’ın da bulunduğu ziyarette yurtlar ile ilgili bilgi alan Vali Elban, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu ifade ederek, onların en iyi şekilde eğitimlerini tamamlamaları için uygun ortamın sağlandığını belirtti.

Öğrenci yurtlarının kalitesine değinen Vali Elban, yurtlardaki odalarda banyo, buzdolabı, çalışma masası, bazalı yatak bulunduğunu, yurtların ev rahatlığında güzel ortamlara kavuşturduklarını belirtti.

Yeni yurtlar ve mevcut yurtlarda yapılan çalışmalarla 4.143 olan öğrenci kapasitesinin 11.182’ye kadar çıkarıldığını da ifade eden Vali Elban,”Öğrencilerimizin daha konforlu konaklayacağı tesislerimizle, eğitim altyapımızla bizler akademik yıla hazırız.”dedi.

Bir ülkenin geleceğine yapılan en büyük yatırımın eğitim yatırımları olduğunu ifade eden Vali Elban, “Çocuklarımızın çağın gereklerine uygun, fiziki şartları yeterli ortamlarda kalmaları için çok güzel çalışmalar yapılıyor. Her şey çocuklarımız için, her şey geleceğimiz için.” şeklinde konuştu.

Pandemi sürecinde yüz yüze eğitime ara verilmek zorunda kalındığını belirten Vali Elban, özellikle gençlerimizin sorumluluk bilinciyle hareket edip kurallara uyması gerektiğini ifade etti, eğitim-öğretim sürecinin sağlıklı işleyişi konusunda Valilik olarak bütün önlemlerin alındığını da sözlerine ekledi.

Vali Elban’ın öğrenci yurtlarındaki incelemeleri 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hayırlı olması temennisiyle son buldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER