Öğrenciler ATA’yı andılar

Adana Şehit Murat Savaş Kale İlkokulu öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yıl dönümünü özlemle andı. Okulu bahçesinde yapılan anma programın da saat 09.05'i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte öğrenciler, öğretmenler ve veliler saygı duruşunda bulunduktan sonra hep birlikte İstiklal Marşımızı okudular.

Öğrenciler ATA’yı andılar

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) - Adana Şehit Murat Savaş Kale İlkokulu öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yıl dönümünü özlemle andı.

Okulu bahçesinde yapılan anma programın da saat 09.05'i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte öğrenciler, öğretmenler ve veliler saygı duruşunda bulunduktan sonra hep birlikte İstiklal Marşımızı okudular. Yoğun katılımın olduğu törende öğrenciler birbirinden güzel Atatürk şiirleri okuyup Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdiler. Şehit Murat Savaş Kale İlkokulu’nda 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı nedeniyle hafta boyunca tüm sınıflarda Atatürk'ün yaşamı, yurtseverliği, inkılapları, ilkelerinin anlatılması ve Atatürk ile ilgili görsellerin izletilmesiyle devam edecek.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı çerçevesinde günün anlam ve önemini belirtilen konuşmalar yapıldı. Program dahilinde 1, 2 ve 3’üncü sınıfı öğrencileri Bir resim yap gösterisini, 10 Kasım şiirleri, 10 Kasım Oratoryosu ve korolar büyük ilgi gördü. 4. sınıflar Böyledir bizim sevdamız müzikli oyunla görevlerini başarıyla yerine getirirken, Adını Türk tarihine yazdıran büyük şahsiyet sen Türk Milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın sözleriyle program son buldu.

Öte yandan öğrenci velileri Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yıl dönümünde şöyle konuştular;

“Sevgi ile anılan başka bir lider yok. Her geçen gün Ata’mızın değerinin anlaşıldığı ve bu sevginin sonsuz bir sevgi olduğunun farkına varıyoruz. Bu kadar çok sevgi ile anılan, özlenen bir lider yok diye düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte her zaman coşkuyla, sevinç ve özlemle hep Ata’mızı anacağız” ifadelerini kullandılar. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2